هشدار فرماندار خاتم در مقابله با باران های سیل آسا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) فرماندار خاتم در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان خاتم در زمینه پیش بینی و اتخاذ تدابیر لازم در مقابله با پدیده ال نینو و بارش های سیل آسا هشدار داد.

 محمد زاده رحمانی اظهار داشت: قبل از حادثه اگر پیش بینی های لازم صورت گیرد هم هزینه کمتر می شود و هم تدابیر لازم اندیشیده شده و مواجه با بحران آسان تر خواهد بود.
وی بیان کرد: با هشدارها و پیش بینی های انجام شده بروزه پدیده ال نینو در امسال جدی می باشد و هشدار بروز سیل در هفته های جاری به استانهای فارس ، کرمان و یزد اعلام شده است.
وی اعلام کرد: از آنجا که شهرستان خاتم سابقه بارش های سیل آسا و مکرر را دارد لذا این شهرستان در راستای مقابله با بارندگی های شدید در آمادگی به سر می برد و سعی بر فراهم نمودن امکانات لازم جهت مقابله با پدیده بارش های شدید را داریم.
فرماندار خاتم در این نشست همچنین به پیش بینی بروز سرمای بی سابقه  در این منطقه اشاره و از شهروندان، بخصوص گلخانه داران و مرغداران خواست پیش بینی های لازم  را داشته باشند.
محمد زاده رحمانی همچنین از آمادگی ستاد مدیریت بحران شهرستان برای پاسخگویی به درخواست ها ی مردم در زمان بحران گفت و به مسئولین دستگاه های مسئول نیز هشدار داد با توجه به افزایش امکانات و تجهیزاتی که نسبت به سال گذشته داشته اند، در ماه های پیش رو، حداکثر آمادگی لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی جوی داشته باشند.
در ادامه این نشست معاون فرماندار خاتم متوسط بارش ها در شهرستان را در سال گذشته ۱۹۸ میلی متر اعلام کرد و افزود:  در سال جاری، بارش ها با زمان کم اما شدت زیاد پیش بینی شده است که مقابله با این پدیده همت همگانی مسئولین و مردم را می طلبد.
گفتنی است جلسه شورای بحران شهرستان خاتم با حضور فرماندار و اعضا در محل فرمانداری تشکیل شد.

بخش نظردهی بسته شده است..