تحصیل ۱۰ هزار و ۵۸۸ دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: در سال تحصیلی جاری ۱۰ هزار و ۵۸۸ دانش‌آموز اتباع خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند.

«محمدحسن رادمنش» ادامه داد: این تعداد شامل ۱۰ هزار و ۱۴۲ دانش‌آموز از افغانستان، ۴۲۲ دانش‌آموز از عراق و ۲۴ دانش‌آموز از سایر کشورهاست. وی افزود: در تفت، میبد و اردکان که اتباع خارجی در مهمانشهرها سکونت دارند دانش‌آموزان در مدارس مهمانشهرها تحصیل می‌کنند.
 این مسئول ادامه داد: دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی اتباع خارجی در مهریز، زارچ، اشکذر و ناحیه یک آموزش و پرورش یزد نیز در مدارس خاص اتباع خارجی و در ناحیه۲ در مناطقی که سکونت خانواده‌های اتباع بیشتر بوده، در مدارس تفکیک شده در حال تحصیل هستند. رادمنش درباره تفکیک دانش‌آموزان ایرانی و اتباع خارجی در مدارس استان گفت: در مناطقی که شورای آموزش و پرورش شهرستان بر تفکیک تاکید کند، این تفکیک صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: البته باید توجه کرد که اگر تفکیکی هم صورت گیرد، کادر اداری مدارس اتباع خارجی همانند کادر سایر مدارس استان تامین می‌شود و از این نظر تفاوتی بین مدارس وجود ندارد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان درباره روند تحصیل دانش‌آموزان تبعه خارجی در استان گفت: دانش‌آموزان اتباع خارجی در تمام مقاطع تحصیلی و حتی در تحصیلات تکمیلی به شرط داشتن مدارک اقامتی، امکان تحصیل دارند، البته در سال تحصیلی جاری، اتباع خارجی غیر مجاز نیز در صورت داشتن معرفی نامه از دفاتر کفالت، از امکان ثبت‌نام و ادامه تحصیل برخوردار شدند.
همشهری

بخش نظردهی بسته شده است..