زمینه عضویت بیمه اجتماعی روستاییان بافق فراهم شود

no-thumbs

مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان عشایر استان یزد با اشاره به اینکه بافق کمترین میزان عضویت در صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان را دارد، گفت: زمینه عضویت تمام خانوارهای فاقد بیمه بافق در بیمه اجتماعی روستاییان فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) حسن ابراهیمی  اظهار داشت: صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۸۳ در راستای تحقق اصل ۲۹ قانون اساسی و برنامه سند چشم‌انداز بیست ساله براساس مصوبه مجلس ششم شورای اسلامی تصویب و شروع به کار کرده است.

وی افزود: تعداد افراد بیمه شده تحت پوشش این صندوق در استان یزد ۱۷ هزا رو ۹۸۵ خانوار است که به تعداد ۷۲۵ خانوار مستمری فوتی و تعداد ۲۰ خانوار مستمری از کار افتادگی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کمترین میزان عضویت این صندوق در استان مربوط به شهرستان بافق است، خاطرنشان کرد: ۴۸۰ خانوار در بافق در این صندوق عضویت دارند که از این تعداد ۳۲۰ خانوار مربوط به منطقه سبزدشت است و متاسفانه در روستاهای مبارکه، قطرم و شادکام از توابع بخش مرکزی فعالیت خاصی انجام نشده است.

مدیر بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان ادامه داد: انشاالله با اطلاع‌رسانی تمامی افراد مشمول فاقد بیمه در این شهرستان تحت پوشش بیمه درآمده و در آینده نزدیک فردی بدون بیمه تامین اجتماعی در بافق وجود نداشته باشد.

وی افزود: نحوه ارتباط و دسترسی متقاضیان و مشمولین این صندوق از طریق کارگزاران صندوق است که در حال حاضر تعداد ۲۶ کارگزار در سراسر استان فعالیت می‌کنند، در شهرستان بافق نیز دو کارگزار فعالیت دارند.

ابراهیمی با اشاره به هزینه عضویت در این صندوق گفت: میزان حق بیمه ۱۵ درصد از سطح درآمد متقاضی است که ۵ درصد سطح درآمد، توسط بیمه شده و ۱۰ درصد نیز توسط دولت پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: هدف صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تحت پوشش قرار دادن تمامی افراد ساکن در روستاها و شهرها، مناطق عشایری، کشاورزان غیر ساکن در روستاها، افراد ساکن در شهرهای زیر بیست هزار نفر، رانندگان حمل و نقل در روستاها و شهرهای زیر بیست هزار نفر و شاغلان فصلی است.

وی گفت: مزایا و حمایت‌های صندوق در زمینه مستمری پیری، از کار افتادگی، فوتی و امکان انتقال سابقه از این صندوق به سایر صندوق‌ها و بالعکس است.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..