۹ گردنه برف گیر در استان یزد وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرکل راه و شهرسازی یزد از وجود ۹ گردنه برف گیر با ۱۱۰ کیلومتر در این استان خبر داد و گفت: طول محورهای برفگیر استان نیز ۶۶۶ کیلومتر است که عمده امکانات ما در این نقاط متمرکز خواهد شد.

 به نقل از قدس انلاینغلامرضا رضایی با بیان این خبر اظهار داشت : حدود ۲۶ اکیپ راهداری پیش بینی شده که در طرح زمستانی حدود ۴۲۰۰ کیلومتر از راه های استان را زیر پوشش دارند.

حدود ۲۴۸ دستگاه ماشین آلات در اختیار اکیپ های عملیات امداد رسان قرار خواهند گرفت و حدود ۳۴۶ نفر هم با این طرح در شیفت های مختلف و در نقاط پیش بینی شده مستقر خواهند شد .
وی افزود :با توجه به اهمیت تردد ایمن بخصوص در فصل زمستان سعی کردیم با جمع بندی تجربه های سال های قبل بتوانیم برای استفاده از امکانات و مدیریت عوامل حوزه راهداری ،برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.
رضایی گفت : معمولا یک سری اقدامات نیمه تمامی که در بحث راهسازی و راهداری در سطح راهها وجود دارد که باید تعیین تکلیف کنیم و یک سری ذخایر و امکانات نظیر شن، نمک و آماده کردن ماشین آلات و تجهیزات راهداری نظیر نمک پاش و برف روب و ماشین آلاتی که مرتبط به این موضوع هستند را در گردنه ها و راهدارخانه ها مستقر کنیم.
این مسئول از مردم خواست تا با توجه به اینکه پیش بینی می شود زمستانی متفاوت با سال های گذشته داشته باشیم در سفرها توجه بیشتری به قوانین و مقررات رانندگی داشته و با سرعت مطمئن تردد و به اخطار های پلیس راه و راهداران توجه ویژه داشته باشند.

بخش نظردهی بسته شده است..