ارتقای کیفیت نان در شهر یزد ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) فرماندار یزد بر لزوم ارتقای کیفیت نان در شهرستان تاکید کرد و گفت: نانوایان باید با رعایت اصول مربوطه در ارتقای کیفیت به دنبال افزایش کیفیت نان باشند.

به گزارش تابناک یزد،محمود شاکری شمسی در جلسه کارگروه بهبود کیفیت آرد و نان شهرستان یزد افزود: پخت نان با کیفیت از مهمترین حقوق شهروندان است که همه باید در راستای احترام به این حق تمام تلاش خود را بکار بندیم.

وی با تاکید بر نظارت بر واحدهای نانوایی گفت: همه شهروندان جامعه باید نقش بازرس را ایفا نمایند و مجموعه را یاری دهند تا نان با کیفیت پخت شود.
فرماندار یزد با گلایه از برخی سهل انگاری های صورت گرفته در خصوص پخت نان با کیفیت تصریح کرد: نانوایان باید مباحث مربوط به ارتقای کیفیت و نیز رعایت استانداردهای مورد نظر از جمله وزن قانونی، عدم استفاده از جوش شیرین و سایر افزودنی های غیرمجاز، رعایت موازین بهداشتی، ساعت کاری و نرخ را مدنظر قرار خواهند داد.
رئیس کارگروه آرد و نان شهرستان یزد با اشاره به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر آزاد سازی نرخ ۲۰ درصد نانوایی ها خاطرنشان ساخت: این مصوبه در راستای ارتقای کیفیت نان و با هدف رقابت در بین واحدهای نانوایی بوده است که از شمول قیمت گذاری مستثنی است.
شاکری شمسی با بیان اینکه یکی از بدیهی ترین حقوق هر مشتری آگاهی از قیمت کالایی است که خواهان خریدن آن است اظهار داشت: نانوایانی که نان تولیدی آنان با نرخ آزاد می باشد موظف هستند تا قیمت مورد نظر خود را در انظار عموم مردم قرار دهند.
شهرستان یزد با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت ۶۰۰ واحد نانوایی دارد.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..