رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد خبر داد:

برگزاری دوره عمومی امداد و نجات ویژه در یزد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد گفت : دوره ۸۰ ساعته عمومی امداد و نجات ویژه اعضا کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد / محمد زارع سروی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت: دوره عمومی امداد و نجات به مدت ۸۰ ساعت برای اعضا کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه فرهنگیان با حضور اساتید مجرب هلال احمر شهرستان برگزار گردید.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد گفت : هدف از برگزاری این دوره، بالا بردن سطح کیفی آموزشی اعضا کانون های دانشجویی و هدایت آنان به دوره های امدادی  و آشنایی با مباحث امدادی بصورت تخصصی میباشد.

زارع سروی بیان کرد: برگزاری اینگونه دوره ها علاوه بر افزایش توان امدادی اعضا و نیروها، آموزش راه و روش‌های جدید و مدرن علمی را نیز به دنبال دارد و اعضا با اصول درست و به روز مسائل امداد و نجات، کار با تجهیزات نجات نیمه سنگین ،اطفاء حریق (تئوری و عملی)، ست نجات هیدرولیک، حفاظت و ایمنی در حادثه ،کار با طناب و آشنائی با گره های رایج در کوهستان، حمل مصدوم و … آشنا شدند.

وی تصریح کرد: این دوره پیش زمینه و پیش نیاز حضور در دوره تخصصی امداد و نجات جاده‌ای و پیش‌بیمارستانی می باشد

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: در پایان این دوره و پس از برگزاری آزمون های کتبی و عملی، گواهی نامه از سوی جمعیت هلال احمر به پذیرفته شدگان اعطا خواهد شد.

بخش نظردهی بسته شده است..