امام جمعه یزد:عوامل اصلی طلاق درجامعه بررسی شوند

no-thumbs

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه ارتباطات مجازی و فضای مجازی عامل مهمی در افزایش طلاق در جامعه است، گفت: عوامل اصلی طلاق در جامعه بررسی شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ،آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با شبکه فعالین ازدواج(شفا) یزد، با اشاره به اهمیت توجه به معیارها در انتخاب همسر، گفت: مواردی مثل یک دندگی، لجباز بودن، احترام به شخص مقابل نگذاشتن، از جمله مواردی است که در ازدواج‌ها معمولا زندگی زناشویی را با مشکل مواجه می‌کند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه تدین و اعتقادات مذهبی در تداوم زندگی زناشویی نقش مهمی دارد، گفت: متاسفانه الان فضاهای مجازی، ارتباطات مجازی که ایجاد بدبینی و بی‌اعتمادی نسبت به طرف مقابل می‌کند هم در افزایش آمار طلاق نقش مهمی به خود اختصاص داده است.
وی گفت: اینکه شما یک گوشه کار در ارتباط با ازدواج را گرفتید خیلی خوب و مهم است ولی باید در نظر داشت که این گونه کارها هم باید با نیت خالص و پاک باشد و هم باید مراقب باشیم که لغزش‌ها ایجاد مشکل برای ما نکنند.
آیت الله ناصری تصریح کرد: موارد و چالش‌هایی که وجود دارد و در زندگی زناشویی به طلاق منجر می‌شود را باید یک بررسی کنیم که ببینیم چرا این ازدواج‌ها منجر به طلاق می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: گاهی اوقات وجود دارد و شاید تک و توک مسئله منشا دینی و مالی دارد بنابراین باید ما بررسی کنیم و ببینیم چه مواردی وجود دارد که عامل اصلی به جدایی کشیدن زندگی یک زوج می‌شود.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: این که ما زحمت بکشیم و در رابطه با کمک به ازدواج افراد فعالیت کنیم کار خوبی است اما باید در کنار این کار، به جلوگیری از طلاق در جامعه هم باید تلاش کنیم که زحمات ما برای ازدواج افراد به این جدایی‌ها ختم نشود.
وی گفت: یکی از کارهایی که می‌توان در این زمینه انجام داد این است که آموزش‌های زندگی و شرایط ارتباط و تعامل با یکدیگر را پس از آغاز زندگی مشترک به زوجین آموزش دهیم.

بخش نظردهی بسته شده است..