قابل توجه مسئولان استان یزد:

تحصیل دانش آموزان بافقی در کانکس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق اعلام کرد: به علت کمبود فضای آموزشی تعدادی از دانش آموزان بافقی در کانکس های مستقر در مدارس به تحصیل ادامه می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) علی اصغر رنجبر  در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، آموزشگاه استیجاری طلوع واقع در خیابان عدالت و همچنین مدرسه شهید اکرمی بافق را از مدارسی برشمرد که دانش آموزان آن در کانکس تحصیل می کنند.
وی خاطر نشان کرد: این کانکس ها ازلحاظ سرمایشی وگرمایشی وضعیت مطلوب و مناسبی دارند ولی به محض اینکه مدرسه خیری ابراهیمی آماده شد دانش آموزان به آنجا نقل مکان خواهند کرد.
رنجبر درباره مسائل و مشکلات مدرسه زهره هم گفت: خوشبختانه با پیگیری هایی که انجام دادیم مشکل آب و سرویس بهداشتی این آموزشگاه و مشکلات و کمبود های دیگر آن بطور کلی بر طرف شده است.
این مسوول همچنین درمورد نحوه امتیازدهی معلمان اظهار کرد: براساس فرمی که از طرف وزارتخانه ارسال شده است امتیازبندی کرده ایم و سند و مدارک مربوطه هم در آموزش و پرورش موجود است.
مدیر آموزش و پرورش بافق افزود: در امتیازبندی این فرم ها ۱۳بند به همراه یک جدول خاص وجود دارد که معلمان طبق دستورالعمل ارسالی از وزارتخانه متبوع با اولویت آموزش ابتدایی امتیازبندی می شود.
بیش از هفت هزار دانش آموز بافقی در ۷۰ آموزشگاه شهرستان بافق تحصیل می کنند.
امام جمعه بافق چندی پیش در جمع تعدادی از مردم این شهر پیشنهاد کرد : بکوشیم تا فرهنگ مدرسه سازی را در جامعه ترویج کنیم زیرا ثواب دنیوی و اخروی آن کمتر از ساخت مسجد و اماکن مذهبی نخواهد بود.
حجت الاسلام سید جواد سلیمانی از خیر مدرسه ساز ( ایرانمنش) تقدیر کرد و گفت: این خیر تا کنون چند خوابگاه دانش آموزی در این شهرستان به نام شهید ابراهیمی ساخته و هم اینک یکباب مدرسه نیز با همین نام در دست ساخت دارد.

بخش نظردهی بسته شده است..