تکمیل جاده های ریلی در ابرکوه

no-thumbs

فرماندار ابر کوه گفت: سرعت در ساخت راه آهن یزد – اقلید و تکمیل جاده ابرکوه – خاتم توسعه صنعت گردشگری را رونق می بخشد که این طرحها یکی از زیرساختهای جذب گردشگر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) سید نبی رسولی  بابیان اینکه ساخت راه آهن یزد – اقلید سرعت گرفته است اظهار امیدواری کرد این طرح ملی در پایان سال ۹۵ به بهره برداری برسد.

وی نیز از بهره برداری جاده ارتباطی ابرکوه خاتم در دهه فجر خبر داد و افزود: باب هره برداری از این راه ۱۳۰ کیلومتر راه ارتباطی به استانهای جنوبی نزدیکتر می شود که نقش اساسی در توسعه صنعت گردشگری دارد.
رسولی بابیان اینکه ابرکوه یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور است اظهار کرد: این شهرستان بخاطر داشتن آثار تاریخی ، طبیعی ومعنوی منحصر به فرد درکشور بعنوان شهر نمونه وشاخص گردشگری انتخاب شده است .
این مسئول خاطرنشان کرد: ابرکوه دارای ۳۸۰ هکتار بافت قدیمی و بیش از۴۰۰ اثر تاریخی ، معنوی و طبیعی است که ۱۲۳ اثرآن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .
فرماندار ابرکوه تصریح کرد: منزلگاه امام رضا(ع) ، مسجد جامع ، یخچالها ، خانه آقازاده ، گنبد عالی ، موزه مردم شناسی ، بافت قدیم شهر ابرکوه و سرو۴۵۰۰ ساله ابرکوه بعنوان آثار تاریخی وطبیعی شاخص این شهرستان هستند.
ابرکوه در فاصله ۱۴۰کیلومتری جنوب غربی یزد و در مسیر جاده اصلی یزد شیراز قرار دارد و فاصله آن تا شیراز ۳۰۰ کیلومتر و تا اصفهان ۲۸۰ کیلومتر است.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..