وزیر اطلاعات:

نامزدی داوطلبان نمایندگی در انتخابات را نمی توانیم به سادگی سلب کنیم/ نامزدی داوطلبان نمایندگی حق الناس است

وزیر اطلاعات به نقش مهم حراست وزارت کشور در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب آرای مردم را حق الناس دانستند٬ نامزدی داوطلبان نمایندگی نیز حق الناس است که نمی توانیم آن را به سادگی سلب کنیم مگراینکه حجت شرعی داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  به نقل از روزنو، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی  در همایش مدیران کل حراست استانداری های سراسر کشور و سازمانهای تابعه٬ دو قطبی شدن جامعه در انتخابات پیش رو را به نفع دشمن خواند و افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب ، در رأس نظام است و هر انچه است در طول ایشان قرار دارند ما چیزی عرض مقام معظم رهبری نداریم و نمی شناسیم و همه زیر چتر معظم له هستیم. 

وی ادامه داد: جامعه ما یک ساختار دارد و سلایق مختلف سیاسی مبنای ایجاد قطب نیست.
وزیر اطلاعات در ادامه یکی از اهداف حکومت اسلامی را برقراری امنیت بر اساس شرع وقانون نام برد و گفت: بهترین نتیجه کار اطلاعاتی فعالیت توأم با اخلاق است و می توانیم وظایف حراستی و صیانتی خود را با رعایت اخلاق حسنه انجام دهیم.
علوی افزود: کاراطلاعاتی ٬ امنیتی و حراستی در نظام اسلامی باید در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد و چارچوب کارمجموعه حراست، حفظ کرامت و شخصیت انسان هاست و هرچه کرامت انسان ها بالاتر برود ٬ اعمال خلاف و ناهنجاریها خو د به خود کاهش می یابد.
وی ادامه داد: کار حراستی ،کار اطلاعاتی و امنیتی در نظام جمهوری اسلامی با سایر کشورها متمایز و متفاوت است. کار حراستی ،کار اطلاعاتی و امنیتی و هر کار دیگری در نظام جمهوری اسلامی باید در چارچوب شرع مقدس باشد. 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه باورهای ایمانی در پرتو آرامش و امنیت رشد می کند افزود : باید هویت وکرامت مردم در حد اعلا محترم شمرده شود تا جامعه به بالندگی برسد و زیربنای رفتار سازنده افراد درمحیط های کاری فراهم شود چون خداوند به انسانها کرامت اعطا کرده است و کسی حق سلب آن را ندارد.
علوی اظهارداشت: ما نمی توانیم در راستای ماموریت های حاکمیتی این کرامت را سلب کنیم و این کرامت انسان باعث نشاط، شادابی و پویایی جامعه بشری است ، حتی خود انسان هم نمی تواند این کرامت را از خود سلب کند و تن به ذلت بدهد و این کرامت را پیش پای دیگران و با تسلیمش در برابر ظلم و زورگویی این کرامت را قربانی و ذبح بکند بلکه باید این کرامت را پررنگتر بکند. پررنگی این کرامت به وسیله حالت خدا ترسی است، نتیجه این حفظ کرامت در بهداشت روانی جامعه تاثیر بسیار بالایی دارد.
وزیر اطلاعات خطاب به مدیران حراست مجموعه وزارت کشور گفت : تلاش کنید در مجموعه ای که مسئولیت صیانت، حفاظت و حراست آن را دارید ، کرامت انسانی محفوظ و حرمت آنها حفظ شود. 
علوی افزود : راهبرد اسلام ایجاد فضای آرامش در جامعه است ، شما در محیط های کاری خود ضمن اعتماد به کارکنان و ایجاد آرامش ٬ استرس را از آنها دور کنید تا وظایف خود را با آرامش انجام دهند .
وی با تأکید بر لزوم حفظ حرمت ٬ کرامت و شخصیت کارکنان گفت: آسیب های کاری را قبل از اینکه کسی دچار شود شناسایی و اعلام کنید، ماموریت شما در درجه اول صیانتی است. ابزار رعب ابزاری برای مدیریت دشمن و کفار است و مربوط به جامعه خودی نیست ٬ ابزار مدیریت نیروی خودی محبت کردن ، مهرورزی و فراهم ساختن فضای کاری سالم و با نشاط است .
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه حراست باید در جهت افرایش هوشیاری کارکنان مجموعه های تحت مدیریت خود تلاش کند افزود : استفاده از ابزار هنر و ارائه آموزش های مستقیم و غیر مستقیم به کارکنان در ارتقاء سطح هوشیاری و آمادگی حراست برای برخورد با ناهنجاریها کمک شایانی خواهد کرد و یک عنصر حراستی بایستی از یک وارستگی ٬ تقوا و آراستگی برخوردار باشد تا اثربخش ومثبت عمل کند.

بخش نظردهی بسته شده است..