راه‌اندازی کمپ ۵۰۰ نفره زنان معتاد و بی‌خانمان

no-thumbs

فرماندار تهران با اشاره به افزایش ظرفیت کمپ‌های نگهداری معتادان متجاهر، از راه‌اندازی و تجهیز کمپی با ظرفیت ۵۰۰ نفر برای زنان معتاد و بی‌خانمان در اطراف شهر تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  عیسی فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: طی شش ماه نخست سال جاری ۴۰۰۰ نفر ظرفیت کمپ معتادان در اطراف شهر تهران افزایش داشته است و کمپ ۵۰۰ نفره زنان معتاد و بی‌خانمان نیز به زودی مجهز و قابل استفاده خواهد شد.
 
وی با اشاره به ایجاد کمپی با ظرفیت ۴ هزار معتاد در اطراف شهر تهران در سال جاری گفت: با همکاری شهرداری تهران و معاونت سیاسی و امنیتی استانداری در طی ۶ ماه گذشته از سال جاری ۴ هزار ظرفیت کمپ در اطراف شهر تهران ایجاد کرده‌ایم بر همین اساس در جمع آوری معتادین به مراتب بهتر از سالهای گذشته عمل کرده‌ایم.
 
فرماندار تهران تاکید کرد: کمپ‌هایی که با همکاری شهرداری تهران و سایر دستگاه های ذیربط ایجاد می شوند در اختیار نیروی انتظامی قرار می‌گیرد تا با پیگیری آنها در جهت پاکسازی شهر تهران اقدام شود. بی تردید برای ایجاد تغییر در چهره شهر تهران به جهت پاکسازی حضور معتادان متجاهر باید ظرفیت کمپ‌های نگهداری افزایش یابد.
 
وی تنها راه کاهش و ساماندهی آسیب های اجتماعی را مشارکت دستگاه‌های مختلف و مردم خواند افزود: شهرداری در خصوص اقدامات موردی به جهت مقابله با آسیب های اجتماعی موفق عمل کرده است و در انجام ماموریت های کلان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی باید از کمک و هماهنگی سایر دستگاهها استفاده کند و فرمانداری وظیفه هماهنگی بین دستگاه‌ها را بر عهده دارد .خوشبختانه شهرداری تهران در ارتباط با جمع‌آوری و اسکان معتادین متجاهر همکاری و تعامل خوبی با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان داشته و همین موضوع باعث شده عملکرد بهتری داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: ظرفیت ۱۰ هزار نفری نگهداری معتادان متجاهر در نظر گرفته شده است اما درحال حاضر۶ هزار نفر از این ظرفیت آماده بهره برداری شده است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این ظرفیت افزایش یابد چرا که ظرفیت نگهداری معتادان مهمترین مشکل در بحث برخورد با این آسیب اجتماعی است.

بخش نظردهی بسته شده است..