یک مقام مسئول:

تکمیل طرح های نیمه تمام یزد به ۱۶ سال زمان نیاز دارد

نخستین کمیته برنامه ریزی شهرستان میبد، باحضور رئیس سازمان مدیریت، فرماندار و نمایندگان دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در این نشست با اعلام اینکه کشور در سالجاری شرایط سختی را بلحاظ منابع درآمدی تجربه می کند، ابراز امیدواری کرد تا با رفع تحریم ها و آزادسازی منابع خارج کشور وضعیت اعتبارات در سال آینده بهبود یابد.
حمیدرضا نصیری زاده در عین حال افزود که دولت در سالجاری سعی کرده تا اعتبارات عمرانی از سال گذشته بیشتر باشد.
وی با اشاره به وجود ۳۴۰۰ پروژه نیمه تمام در استان یزد گفت: با روند فعلی اعتبارات، تکمیل این پروژه ها به حدود ۱۶ سال زمان نیاز دارد.


رئیس سازمان مدیریت در ادامه به اعتباری خاص برای دستگاه های مستقر در مرکز استان که همه شهرستان ها از خدمات آنان بهره می گیرند، اشاره کرد و میزان آن را ۵۰ میلیارد ریال اعلام نمود.
وی همچنین سهم شهرستان میبد را از اعتبارات استان ۷.۶ درصد و میزان آن را ۱۰۹ میلیارد ریال اعلام کرد.
حمیدرضا نصیری زاده درخصوص سهم تخصیص یافته به استان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ و دودرصد نفت و گاز گفت: داده های اعلام شده به تهران، پایه و اساس این اعتبارات است.


عضو ستاد برنامه ششم کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب و ابلاغ چشم انداز ۲۰ ساله کشور در سال ۸۴ گفت: هم اکنون در میانه راه سند چشم انداز قرار داریم و لازم است بررسی شود که اهداف سند چشم انداز تا چه حد محقق شده است.
نصیری زاده در این رابطه افزود: تا افق ۱۴۰۴ دو برنامه پنجساله در پیش داریم که باتوجه به رقابت با کشورهای همسایه، تحرک و تلاش بیش از پیش در ۱۰ سال باقیمانده لازم است.

حسین فلاح فرماندار میبد هم در ابتدای این نشست با اشاره به بهبود فضای سیاست خارجی و ارتقای ارزش مبادلات اقتصادی باکشورمان ابراز امیدواری کرد تا وضعیت اعتبارات استان در سال آینده بهبود یابد.


به گزارش خبرآنلاین،در ادامه جلسه درخصوص توزیع اعتبارات بحث و تبادل نظر صورت گرفت و جدول توزیع به تصویب رسید.

بخش نظردهی بسته شده است..