هفته چهارم والیبال:آملی‌ها در یزد؛ تبریزی‌ها در بندر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) هفته چهارم لیگ برتر والیبال یادواره ۲۰۰ شهید والیبالیست، ویژگی خاصی دارد و آن جدال بالایی‌ها با پایین جدولی‌هاست.

این دیدارها در شهرهای اردکان، تهران، بندرعباس، زاهدان و ورامین برگزار می‌شود و پیکان تهران نیز که امشب به تهران بازخواهد گشت، در هفته چهارم استراحت می‌کند.

تیم والیبال شهرداری ارومیه که تنها تیم ۹ امتیازی و صدرنشین لیگ برتر است، در هفته چهارم به مصاف گوهر کویرزاهدان در سالن استانداری زاهدان می‌رود. گوهر در حال حاضر در رتبه دوازدهم جدول قرار دارد و در اصل این مسابقه، جدال صدرنشین و قعرنشین خواهد بود.

زاهدانی‌ها در هفته دوم در تنها دیدار خانگی مغلوب شهرداری تبریز شدند و شاگردان اصغر نایینی برای فرار از انتهای جدول نیاز به یک پیروزی دارند و چه بهتر این برد در خانه باشد. اما از سوی دیگر ارومیه برای تداوم صدرنشینی باید به پیروزی های خود تداوم بخشد و تیم گوهر کویر بهترین فرصت برای استفاده از بازیکنان ذخیره و استراحت دادن به بازیکنان اصلی این تیم است.

تیم والیبال بانک سرمایه در سومین مسابقه لیگ برتر خود در خانه والیبال تهران به مصاف سایپا می‌رود. خانه والیبال برای هر دو تیم حکم دیدار خانگی دارد اما در این مسابقه نارنجی پوشان میزبان هستند. بانک سرمایه در هفته سوم نخستین پیروزی خود را کسب کرد و سایپا نیز مغلوب ارومیه شد، به همین دلیل شرایط از نظر روحی و روانی به سود بانک سرمایه است. حال باید دید ناصر شهنازی چه تاکتیکی برای مبارزه با شاگردان مصطفی کارخانه در تیم بانک سرمایه تدارک دیده است.

نارنجی پوشان در جایگاه پنجم جدول هستند و بانک سرمایه در رتبه هفتم و از این نظر زیاد تفاوتی بین آنان نیست.

سالن فجر بندرعباس میزبان سومین دیدار هفته چهارم لیگ برتر والیبال خواهد بود تا دو تیم آلومینیوم المهدی هرمزگان و شهرداری تبریز به مصاف یکدیگر بروند. شهرداری تبریز در جایگاه سوم و آلومینیوم المهدی در رتبه نهم جدول لیگ برتر والیبال قرار دارند. نماینده هرمزگان از آمل و شهرداری تبریز نیز از شهر خود به بندرعباس می‌آیند بنابر این دو تیم خستگی سفر طولانی بعد از هفته سوم لیگ برتر را خواهند داشت اما نماینده هرمزگان به شرایط میزبانی برای کسب دومین برد خود امید زیادی دارد، زیرا در هفته دوم در دیدار خانگی موفق به شکست نماینده اردکان شده بود.

یکی دیگر از دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر والیبال، جدال تیم های دوم و دهم جدول است که در اردکان برگزار می‌شود تا آرمان ورزشی این شهر در سالن آیت الله خاتمی میزبان کاله مازندران تیم دوم جدول باشد. کاله با هفت امتیاز در جایگاه دوم است و اردکان با دو امتیاز در رتبه دهم قرار دارد. تنها برد اردکان در هفته نخست در دیدار خانگی برابر متین به دست آمده است و بعد از دو هفته دوری تیم آرمان ورزشی اردکان دوباره در خانه به مصاف حریف قدرتمندی همانند کاله مازندران می رود که بهروز عطایی با تجربه هدایت آن را بر عهده دارد.

متین صالحین در هفته چهارم لیگ برتر در سالن شهید گل عباسی ورامین به مصاف بازرگانی جواهری گنبد می رود. عظیم جزیده سرمربی تیم بازرگانی معتقد است که این تیم شگفتی ساز لیگ برتر خواهد بود، بنابراین انتظار پیروزی شاگردانش را در ورامین خواهد داشت.

بازرگانی با هفت امتیاز در جایگاه چهارم جدول است و متین با سه امتیاز در جایگاه هشتم، در حال حاضر سه تیم هفت امتیازی هستند (کاله، شهرداری تبریز و نماینده گنبد) و اگر بازرگانی جواهری گنبد مغلوب متین شود، از کورس رقابت با این تیم ها خارج می‌شود و این نکته‌ای است که باعث انگیزه بازیکنان گنبدی برای حفظ جایگاه‌شان خواهد شد.

تیم والیبال پیکان در این هفته استراحت دارد و به همین دلیل مسابقه این تیم با ثامن الحجج خراسان در سالن مهران مشهد برگزار نمی شود.

 

برنامه کامل دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر به شرح زیر است:

اردکان، سالن آیت الله خاتمی، ساعت ۱۶:۳۰

آرمان ورزشی اردکان – کاله مازندران

 

تهران، خانه والیبال، ساعت ۱۷

سایپا تهران – بانک سرمایه

 

بندرعباس، سالن فجر، ساعت ۱۷

آلومینیم المهدی هرمزگان – شهرداری تبریز

 

زاهدان، سالن استانداری، ساعت ۱۷

گوهر کویر زاهدان – شهرداری ارومیه

 

ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت ۱۷

متین صالحین ورامین – بازرگانی جواهری گنبد

جدول رده بندی لیگ برتر والیبال در ابتدای هفته چهارم به شرح زیر است:

۱- شهرداری ارومیه ۹ امتیاز

۲- کاله مازندران ۷ امتیاز

۳- شهرداری تبریز ۷ امتیاز

۴- بازرگانی جواهری ۷ امتیاز

۵- سایپا ۴ امتیاز

۶- پیکان تهران ۳ امتیاز (دو بازی کمتر)

۷- بانک سرمایه ۳ امتیاز (یک بازی کمتر)

۸- متین صالحین ورامین ۳ امتیاز

۹- آلومینیوم المهدی هرمزگان ۳ امتیاز

۱۰- آرمان ورزش اردکان ۲ امتیاز (یک بازی کمتر)

۱۱- ثامن الحجج خراسان بدون امتیاز

۱۲- گوهر کویر زاهدان بدون امتیاز

منبع: فارس

بخش نظردهی بسته شده است..