ظریف:منتظر بازگشت رکن آبادی هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم تعیین وضعیت بقیه مفقودان حادثه منا تاکید کرد و گفت: وزارت خارجه و خانواده دکتر رکن آبادی منتظر بازگشت ایشان هستند و امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت ایشان برای ما مشخص شود.

 
به گزارش روزنو محمد جواد ظریف  در همایش سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور این مطلب را بیان کرد و به تجلیل از خانواده های دیپلماتهای جانباخته در حادثه منا پرداخت. 
 
وی ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده جان باختگان حادثه منا و با اشاره به جایگاه همکاران جان باخته در وزارت امور خارجه، گفت: همکاران جان باخته از بهترین، مخلص ترین و وظیفه شناس ترین همکاران در خانواده وزارت خارجه بودند که جایگاه و اهداف ارزشمند آنان در مجموعه این وزارتخانه حفظ و ادامه خواهد یافت . 
 
ظریف با اشاره به فاجعه منا اظهار داشت: در دستگاه دیپلماسی شناسایی عوامل مقصر، چگونگی اتخاذ تدابیر لازم برای احقاق حقوق جان باختگان، اتخاذ پیش بینی لازم برای جلوگیری از وقوع اینگونه رویدادها در اجرای حج امن برای سال های آینده را در دستور کار داریم . 
 
وزیر امور خارجه تصریح کرد: مهمترین هدف ما این است حجاج ایرانی که هر سال به حج مشرف می شوند با آرامش به این سفر معنوی رفته و بازگردند. 
 
همایش سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تجلیل از خانواده های دیپلماتهای جان باخته کشورمان در حادثه منا شروع بکار کرد . 
 
در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ، معاونین وزیر امور خارجه ، مدیران کل وزارت امور خارجه ، سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و خانواده های دیپلمات های جانباخته در حادثه منا شامل خانواده های مرحوم حسینی مقدم ، آقائی پور و فهیما حاضر بودند . 
 
همچنین فرزند احمد فهیما دیپلمات جان باخته در حادثه منا با ذکر خاطراتی از پدر خود در مراسم حج فضای عاطفی را در همایش سفرا و روسای نمایندگی ها حاکم کرد. 
در پایان این مراسم وزیر امور خارجه کشورمان با اعطای هدایایی از اعضای خانواده های دیپلمات های جان باخته و مفقود شده در حادثه منا تقدیر کرد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..