آئین نامه ساماندهی مداحان یزد اجرایی می شود

no-thumbs

مسئول کانون مداحان استان یزد، با اشاره به تدوین آئین نامه ای برای ساماندهی مداحان گفت: این آیین نامه امسال اجرایی می شود، طبق آن همه مداحان باید دارای کد باشند تا بتوانند به هیئات ورود پیدا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مسئول کانون مداحان استان یزد به تشریح راهکارهای این کانون برای نظارت و جهت دهی بر محتوا و سبک عزاداری مردم حسینی ایران پرداخت.

حسین آبیاری اظهار داشت: کانون مداحان و شعرای آئینی چند سالی است تشکیل شده و متولی مداحان و شعرای آئینی است.البته شعرایی که نوحه سرا باشند خیلی کم هستند ولی انجمن ادبی تشکیل و جلسات شعر و شاعری بسیاری تشکیل  گردید.

وی با بیان اینکه همه شعرای آئینی استان شناسایی و ساماندهی شده اند، افزود: منابع و کتبی که پیرامون حادثه عاشورا به رشته تحریر در آمده را به این شعرا ارائه دادیم تا بتوانند با منابع معتبر شعر بگویند.

این مقام مسئول تاکید کرد: افرادی هم با سوء نیت وارد می شوند که با تهیه گزارش و بررسی آسیب ها سعی کردیم با بصیرت دهی و دعوت بتوانیم مشکلات را کدخدامنشانه حل بکنیم.

آبیاری با اشاره تدوین آئین نامه ای برای ساماندهی مداحان گفت: این آئین نامه امسال اجرایی می شود و طبق  آن  همه مداحان باید دارای کد باشند تا بتوانند به هیئات ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه از بعضی هیئات بوی عزا و نوحه نمی آید، یادآور شد: مشکل دیگری که در این مسیر وجود دارد، این است که نوحه نباید تا قبل از آغاز محرم رونمائی شود چون بقیه بلافاصله ضبط می کنند و سبک و آهنگی که فرد چند ماه زحمت کشیده را کپی کرده، ارائه می دهند. لذا ما خیلی از اشعار را زمانی مشاهده می کنیم کار از کار گذشته و البته اقداماتی برای حل این امر در نظر گرفته شده است.

بخش نظردهی بسته شده است..