همایش سراسری پدافند غیرعامل در یزد

no-thumbs

همایش سراسری پدافند غیرعامل همزمان با آخرین روز از هفته پدافند غیرعامل در استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) همایش سراسری پدافند غیرعامل با حضور مدیران استان یزد همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار شد.

در این همایش که با حضور اعضای ستاد بحران استان در مرکز مدیریت ستاد بحران یزد برگزار شد، سردار غلامرضا جلالی که از طریق ویدئوکنفرانس در این همایش سخنرانی می‌کرد، با بیان اینکه دفاع از زیرساخت‌ها یکی از مهم‌ترین محورهای فعالیت پدافند غیرعامل است، اظهار داشت: بحث پدافند غیرعامل از نظر مقام معظم رهبری، اصلی همیشگی و شیوه متفاوتی از تهدیدات به شمار می‌رود و تلاش مستمر در این عرصه ضروری است. 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اهمیت بررسی آسیب‌های قابل تحول در حوزه‌های مختلف قطع آب، برق، گاز و از این قبیل گفت: آستانه تحمل هرگونه از آسیب‌های ممکن، نسبت به کارکرد و اهمیت زیرساختی مورد ارزیابی قرار گیرد.

جلالی تأمین پایداری زیرساخت‌های لازم در مواقع بحرانی را از حمله موارد حائز اهمیت در بحث عدم آسیب‌پذیری منابع دانست و بیان کرد: کارکردهای فضای سایبری هر سال به نسبت میزان اهمیت و کارکرد بررسی و بازنگری شوند.

وی با اشاره به تفاوت بحث اهمیت نسبت به کارکردهای ملی افزود: طراحی سناریوهای متعدد تهدید، برای زیرساخت‌های داخلی و استراتژیک، نقش مهمی در طراحی راهکارهای مقابله با تهدیدات واقعی سازه‌های زیرساختی در کشور ایفا می‌کند.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..