باغداران ابرکوهی ۱۰ هزار تن انار برداشت کردند

no-thumbs

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: بیش از 10 هزار تن انار از 556 هکتار باغهای انار این شهرستان برداشت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مهدی غیب اللهی اظهار کرد: این میزان محصول در مقایسه با پارسال ۱۰ درصد افزایش یافته است و علت افزایش تولید آن مبارزه با کرم گلوگاه انار، هرس و آبیاری به موقع ، تغذیه و کود مناسب حیوانی می باشد.

وی بابیان اینکه متوسط برداشت محصول انار دراین شهرستان بیش از ۱۵ تن و در بعضی از باغها به ۳۰ تن در هکتار می رسد افزود: بیش از یکهزار و ۵۰۰ خانوار کشاورز در تولید آن فعالیت دارند.
این مسئول با اشاره به اینکه بیشتر ارقام انار های مرغوب این شهرستان از نوع شیرین، ترش، میخوش، ملس است ، خاطرنشان کرد: کشاورزان انار تولیدی خود را علاوه بر عرضه در استانهای همجوار و تازه خوری، بخشی از آن را به رب سنتی و مرغوب فرارواری می کنند.
مدیرجهاد کشاورزی ابرکوه، کاهش تولید بخاطر تداوم خشکسالی و همچنین وجود کرم گلوگاه انار را از جمله مشکلات کشاورزان و باغ داران این شهرستان ذکر کرد.
این مسئول یادآور شد: معضل خشکسالی و بحران آب در این شهرستان را یکی دیگر از مشکلات کشاورزان بیان کرد و افزود: بهترین روش آبیاری نوین (قطره ای) برای باغهاست.
غیب الهی بابیان اینکه بیش از دو هزار خانوار این شهرستان در زمینه تولید انار فعالیت دارند، یادآور شد: سطح زیر کشت اراضی زراعی و باغی این شهرستان ۱۷ هزار هکتار است.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..