۱۱هزار نفر ساعت دوره آموزشی پدافند غیرعامل در یزد

no-thumbs

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری یزد با اشاره به اهمیت مشارکت رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در جامعه، گفت: بیش از 11 هزار نفر ساعت دوره آموزشی پدافند غیرعامل در یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ،احمد ترحمی بهابادی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشتر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته در جهت فرهنگ‌سازی در زمینه پدافند غیرعامل است، اظهار داشت: با توجه به اینکه این واژه تقریبا پس از جنگ تحمیلی وارد ادبیات کشور شد، ممکن است برای برخی ناآشنا باشد.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه نقش وسایل ارتباط جمعی و اصحاب رسانه بسیار پررنگ است، خاطرنشان کرد: بحث پدافند غیرعامل، یک بحث نظامی نیست و در واقع جنگی است بدون اینکه وارد کارزار شویم و ما زیرساخت‌ها و تاسیسات کشور را به گونه‌ای آماده‌سازی کنیم که در مقابل تهدیدات دشمن امن باشد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری یزد افزود: به این وسیله اگر حمله و تهدیدی متوجه ملت شد، زیرساخت‌های کشور استحکام‌ها و پایداری خودشان را حفظ می‌کنند و شبکه‌های ارتباطی، اطلاع‌رسانی، بیمارستانی و دیگر شبکه‌های مهم ما دچار مشکل نمی‌شوند.

ترحمی گفت: یکی از مولفه‌های اصلی و اساسی امنیت ملی و اقتدار ملی، حفظ جان مردم است چرا که اگر مردم نباشند استقلال معنا و مفهومی ندارد و حاکمیت معنی خود را از دست می‌دهد.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی تاکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی انجام شود که اگر تهدید و حمله خاصی صورت گرفت در مرحله اول تلفات صفر و در مراحلی که خیلی تهدید شدید بود، خسارت جانی کمتری متوجه مردم شود.

وی در ارتباط با اقداماتی که در زمینه ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در یزد صورت گرفته، گفت: اطلاع‌رسانی از اقداماتی که در سال گذشته در زمینه فرهنگ سازی پدافند غیرعامل صورت گرفته از جمله مهمترین برنامه‌های صورت گرفته در این هفته بود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری یزد، برگزاری دوره‌های عمومی و آموزشی با حدود ۱۱ هزار نفر ساعت شرکت کننده، برگزاری ۱۲ رزمایش‌های زیستی، برق و مخابرات با هدف اطلاع‌رسانی و نتیجه‌گیری از اجرای ابلاغ مصوبات و سنجش میزان آمادگی ادارات را از جمله دیگر برنامه‌های متربط با پدافند غیرعامل در یزد دانست.

ترحمی با اشاره به اینکه این رزمایش‌ها بدون هماهنگی قبلی با ادارات انجام می‌شود، گفت: برگزاری کارگروه‌های تخصصی پدافند غیرعامل و تعیین تکلیف برق اضطراری ۵۷ اداره در استان از دیگر برنامه‌های صورت گرفته در ارتباط با پدافند غیرعامل در یزد است.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی در ارتباط با برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در یزد، گفت: برگزاری رزمایش‌های زیستی، جاده‌ای، برقی در نقاط مختلف استان یزد، برگزاری مراسم صبحگاه و به صدا درآمدن زنگ پدافند غیرعامل در ۲۰ مدرسه از جمله این برنامه ها بود که از ۴ آبان شروع و تا فردا ۱۰ آبان ادامه دارد.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..