اسکان ۸۵۰ نفر در پی زلزله استان یزد

no-thumbs

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اسکان 850 تن در چادر و اردوگاه پس از زلزله 4.8 ریشتری در استان یزد خبر داد و در عین حال گفت که این زلزله مصدومی نداشته و اسکان تنها برای افرادی انجام شده که دچار ترس و وحشت شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) حسین درویشی  گفت: در ساعت ۱۹:۱۸ دیروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر شهر بهاباد و روستاهای آسفیچ و کمکوئیه در استان یزد را لرزاند. پس از این زمین لرزه ۱۲ پس لرزه نیز که بزرگترین آن ۳.۴ ریشتر بزرگی داشت، منطقه را تحت تاثیر قرار داد و همین موضوع باعث وحشت ساکنان شد.

 
درویشی با بیان اینکه دقایقی پس از زلزله، تیم‌های ارزیاب به منظور بررسی خسارات احتمالی به محل اعزام شدند خاطر نشان کرد: خوشبختانه این زمین لرزه مورد خسارت جانی و مالی نداشت و با توجه به اینکه شماری از ساکنان دچار وحشت شده بودند اقدامات لازم برای اسکان آنان در چادر و اردوگاه انجام شده و ۸۵۰ تن از این افراد در ۱۷۰ چادر و ۱۰ اردوگاه اسکان داده شده‌اند.
 
همچنین محمد حسین امامی مدیر کل بحران استان یزد نیز در باره این زمین لرزه به ایسنا گفت:‌ پس از این زمین لرزه تیم‌های ارزیابی به محل حادثه اعزام شده و گزارش‌ها حاکی از این بود که خسارتی در پی این زمین لرزه وارد نشده است اما نیروهای امدادی در این محل همچنان در آماده باش هستند و شهروندان نباید نگرانی بابت زمین لرزه داشته باشند.
منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..