جشنواره « روستا و عشایر روستدار کتاب» در یزد

no-thumbs

مدیر کل ارشاد استان یزد با اشاره به تشکیل ستاد جشنواره « روستا و عشایر روستدار کتاب» گفت: دومین جشنواره « روستا و عشایر روستدار کتاب» در یزد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ،علی غیاثی ندوشن،در نشست دبیرخانه استانی دومین جشنواره «روستا و عشایر دوست دار کتاب» گفت: سال قبل دو طرح در حوزه کتابخوانی انجام شد که «پایتخت کتاب» و «روستای دوست دار کتاب» از جمله این طرح ها بود.

وی افزود: فراخوان دومین دوره جشنواره روستاها و دوستدار کتاب در سطح روستاها و عشایر استان یزد برگزار می شود که مجموعه فعالیت های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتابخوانی که با مشارکت مردمی ،نهادها و سازمان های فعال در میان روستاها و عشایر اجراشده یا برای اجرا در سال آینده برنامه ریزی شده است می تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: برای شرکت در این جشنواره ضروری است مجموعه فعالیتها ،برنامه ها،مدارک و مستندات با امضای دهیار،رییس شورای اسلامی و مسئول کتابخانه به همراه فرم های تکمیل شده به دبیرخانه این جشنواره که دراداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد مستقر است ارسال تا بعد به دبیرخانه مرکزی ارسال شود.

غیاثی تصریح کرد: نیازسنجی، کارگاه های آموزشی، تهیه کتاب بر اساس نیازها از جمله راهکارها برای فرهنگ سازی  و آموزش کتاب و کتابخوانی است که در این راستا باید از ظرفیت مساجد، روحانی و فعالیت های مذهبی استفاده کنیم.

وی شاخص های انتخاب بهترین روستای دوستدار کتاب را متناسب با نیازهای محلی ،آیین های بومی و ارزش دینی و ملی عنوان کردو گفت: مشارکت مردمی،تاثیرات پایداری درارتقاءسطح فرهنگ کتابخوانی،قابلیت الگو برداری  و تازگی درکیفیت محتوا و اجرا از دیگر شاخص های مهم انتخاب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد تصریح کرد:متقاضیان شرکت می بایست مدارک لازم را تا پایان وقت اداری ۲۰آبان ماه سالجاری از طریق پست به دبیرخانه استانی این جشنواره ارسال کنند.

غیاثی ندوشن در پایان اظهار داشت:سال گذشته در اولین دوره برگزاری این جشنواره روستای ابراهیم آباد رستاق، جزء۱۰روستای برگزیده دوستدارکتاب کشور انتخاب شد.

بخش نظردهی بسته شده است..