طرح “تحرک پویا ” در ۱۰۰ مدرسه استان یزد

no-thumbs

معاون آموزش و پرورش یزد ایجاد زمینه‌های فعالیت جسمی بین دانش آموزان را ضروری دانست و از اجرای طرح تحرک پویا در100 مدرسه استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) عباس دهقان در نشست طرح دیابت با بیان اینکه بحث دیابت از جمله مهمترین مباحث حائز اهمیت در راستای حفظ سلامت جامعه است، اظهار داشت: طرح جلوگیری از دیابت در مدارس نقش موثری در شناسایی این بیماری بین دانش آموزان دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش یزد با اشاره به ضرورت ایجاد نگاه استانی به موضوع جلوگیری از شیوع بیماری دیابت در استان یزد گفت: عدم اطلاعات خانواده ها و دانش آموزان از علائم بیماری دیابت مهمترین موضوعی است، که باید مورد توجه قرار گیرد.

دهقان افزود: معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش یزد، ارتقای وضعیت سلامت جسمی دانش آموزان را در سال تحصیلی جدید بیش از پیش در دستور کار خود قرار داده و نسبت به تدوین برنامه های منسجم ورزشی و تحرک آور اقدام کرده است.

وی با اشاره به  ضرورت اجرای طرح هایی که موجب ایجاد تحرک در دانش آموز شود تصریح کرد: طرح تحرک پویا با برنامه های مختلف و متنوع ورزشی، فکری و فرهنگی به صورت مستمر در بیش از ۱۰۰ مدرسه استان یزد اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دوره های آموزش تخصصی ویژه ۵۰ نفر از دبیران تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش یزد و مراقبین سلامت دانش آموزان در مدارس، به منظور ترویج و آموزش نوع تغذیه خاص دانش آموزان دیابتی و شیوه تأمین بهداشت و سلامت فردی در استان یزد برگزار می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش یزد با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی و حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی و نظارتی استان از طرح جلوگیری از دیابت در استان یزد گفت: مشارکت های معنوی، مادی و تخصصی نقش مهمی  در اجرای کامل طرح جلوگیری از توسعه بیماری دیابت بین اقشار مختلف جامعه و کسب نتایج حائز اهمیت دارد.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..