واکنش به آلودگی لیوان های یکبار مصرف

no-thumbs

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، نسبت به برخی اظهار نظرها و هشدار ها مبنی بر آلودگی لیوان های کاغذی یکبار مصرف، واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) دکتر سهیل اسکندری در رابطه  با ظروف پلاستیکی و کاغذی اظهار داشت: تمامی محصولات سلامت محور از جمله ظروف یکبار مصرف پلیمری و کاغذی،  در صورت داشتن پروانه بهداشتی ساخت و یا ورود معتبر و تحت نظارت مسئولین فنی  قابل عرضه و مصرف هستند.


وی اضافه کرد: سازمان غذا و دارو در خصوص مضرات ظروف کاغذی و یا عدم مصرف آنها هیچگونه اطلاعیه ای صادر نکرده است

اسکندری با تشکیک در موارد مطرح شده  درباره سم و انگل زدائی  این ظروف  و نیز غیر علمی  دانستن این مطالب تاکید نمود: نشر اظهار نظرات تائید نشده آنهم به نام اصلی سلامت که همان  وزارت بهداشت میباشد نه تنها سودی ندارد بلکه  تشویش اذهان عمومی ، تضعیف جایگاه متولی گردیده و سلب اعتماد مردم را در پی دارد.

وی به مصرف کنندگان ظروف یکبار مصرف توصیه کرد: در هنگام خرید این قبیل ظروف اعم از پلیمری و کاغذی ضمن کسب اطمینان ازداشتن شماره پروانه های بهداشتی مواد غذایی داغ را در ظروف یکبار مصرف استفاده نکنند و در صورت لزوم منتظر باشند تا دمای ماده غذایی، تا حد امکان کاهش یافته و سپس اقدام به سرو غذا و یا نوشیدنی نمایند.

منبع: مهر

بخش نظردهی بسته شده است..