نفرات اول کنکور به چه کاری مشغولند؟

no-thumbs

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه بسیاری از نخبگان کشور به دلیل عدم حمایت سرخورده شده و کشور را ترک می‌کنند، گفت: امروز نفرات اول کنکور کجا هستند و چرا به سراغ آنها نمی‌رویم تا ببینیم به چه کاری مشغولند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا با ارزیابی علل خروج نخبگان از کشور، اظهار کرد: امروز کار دست کاردان نیست و افراد در جایگاه واقعی خود قرار ندارند و بر خلاف رشته تحصیلی یا مدرک دانشگاهی مشغول به کارند.

وی تصریح کرد: زیبنده کشوری چون ایران نیست که با داشتن امکانات و پتانسیل‌های فراوان نخبگان خود را از دست بدهد و با پدیده فرار مغزها روبه رو شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور تصریح کرد: امروز جوانان تحصیلکرده و نخبه بسیاری در کشور هستند که بیکارند و مشاغل و کارها بر اساس شایسته‌سالاری نیست. در کشورهای دیگر جایگاه‌ها و پست‌ها تعریف شده، نخبگان حمایت می‌شوند و افراد بر اساس دانش و تخصص و مهارت خود به کار گرفته می‌شوند اما در کشور ما نخبگان به دلیل عدم حمایت شایسته سرخورده می‌شوند و وقتی فرد دیگری را در جایگاه خود می‌بینند وطن را ترک می‌کنند.

ابوی گفت: امروز نفرات اول کنکور ما کجا هستند که به سراغ آنها برویم و ببینیم در چه کارهایی مشغول کارند؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره بالا بودن آمار شکایات کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف گفت: افزایش تعداد پرونده‌های شکایات به عوامل متعددی بستگی دارد که رکود و مشکلات اقتصادی از جمله دلایل آن است، اما شخصا معتقدم که این موضوع چندان تاثیر‌گذار نیست و مباحث دیگری دخیل است.

این مقام مسوول کارگری گفت: در گذشته شورای سازش را داشتیم اما ساز و‌ کار آن اشتباه بود و نحوه‌ شکل‌گیری و اجرای آن مطلوب نبود و یک طرفه اقدام می‌کرد، لذا براساس حکم دیوان عداللت اداری جمع شد در حالی که اگر وزارت کار ساز و کار آن را تدوین می‌کرد حجم پرونده‌های شکایات کاهش می‌یافت.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، عدم اجرای قانون و نظارت بر آن را از دیگر علل بالا‌بودن آمار شکایات عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی کارفرمایان قوانین را به درستی رعایت نمی‌کنند مثلا حقوق و دستمزدی که به کارگران خود می‌دهند از عرف قانون تبعیت نمی‌کند.

ابوی با بیان اینکه در حال حاضر بازار عرضه و تقاضای کار مناسب و متعادل نیست، خاطرنشان کرد: اگر قانون کار به درستی اجرا شود بسیاری از مشکلات و اختلافات میان کارفرما و کارگر برطرف می‌شود در آن صورت برای رعایت قانون نیازی به صدور بخشنامه‌های متعدد نداریم.

بخش نظردهی بسته شده است..