بناهای تاریخی باغ شهر مهریز مرمت شد

no-thumbs

در سال مالی 93 چهارده اثر تاریخی در شهرستان مهریز با اعتباری بالغ بر نه هزار میلیون ریال مرمت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) سرپرست معاونت میراث فرهنگی این اداره کل اظهار داشت: شهرستان مهریز، یکی از شهرستانهای کهن و تاریخی استان یزد می باشد که دارای بناهای تاریخی و باارزش فراوانی است و هرساله گردشگران زیادی از این شهر تاریخی بازدید می کنند.

به گزارش تابناک یزد،محسن ذاکری نیا افزود: در سال گذشته تعداد چهارده اثر تاریخی این شهرستان با اعتباری بالغ بر نه هزار میلیون ریال به صورت امانی، پیمانی و مشارکتی مرمت و بازسازی شد.

وی مرمت قلعه گردکوه، مرمت حمام تاریخی هنزاء، محوطه سازی درخت چنار کهنسال روستای تنگ چنار و مرمت مجموعه مهرپادین را از جمله پروژه هایی عنوان کرد که به صورت مشارکتی با دهیاری و شهرداری به انجام رسیده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در راستای تأمین امکانات لازم جهت بازدید گردشگران، زیرساخت روستاهای نمونه گردشگری سریزد، منشاد و همچنین کمپینگ ولایت تنگ چنار با هزینه ای بالغ بر سیصد میلیون ریال اجرا شده است.

ذاکری نیا خاطرنشان ساخت: مبلغ چهارصد میلیون ریال از این اعتبار نیز صرف نورپردازی باغ جهانی پهلوان پور، برج آسیاب ریگ، آب انبار ملاقدیری و آب انبار سردرب حمام بغدادآباد گردیده است.

گفتنی است: خانه های مشارکتی، قلعه طزنج، آسیاب آبی میرزا نصرا… و حمام منشاد از دیگر بناهایی هستند که در سال ۹۳ مرمت شده اند.

بخش نظردهی بسته شده است..