رکن‌آبادی را زنده دیده‌اند!

no-thumbs

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس شواهد، شاهدان عینی فاجعه منا رکن آبادی را در حالی که در قید حیات بوده دیده اند که با آمبولانسی به بیمارستان منتقل شده، اما بعد از این ماجرا خبر موثقی از وضعیت او وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)   به نقل از «تابناک یزد»، علاءالدین بروجردی با اشاره به نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست در خصوص منا با حضور اوحدی و قشقاوی، گفت: گزارشی که در این نشست مطرح شد، مشخص شد غضنفر رکن آبادی در جریان حادثه منا توسط آمبولانس عربستانی به بیمارستان منتقل شد.

وی ادامه داد: بر اساس شواهد، شاهدان عینی این ماجرا، ایشان را در حالی که در قید حیات بودند، وی آمبولانسی به بیمارستان منتقل شده، اما بعد از این ماجرا خبر موثقی از وضعیت او وجود ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت عربستان در مقابل تمام مفقودین ایرانی مسئول است، اما با توجه به جایگاه سیاسی رکن آبادی در کشور و سابقه شان به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در لبنان، دولت آل سعود باید به طور ویژه در خصوص وضعیت رکن آبادی پاسخگو باشد و مسئولیت را به جد بپذیرد.

بروجردی با رد فرضیه شهادت رکن آبادی گفت: تا زمانی که دولت عربستان نتواند این فرضیه را ثابت کند و یا پیگر رکن آبادی را تحویل دهد، فرضیه ربایش او به عنوان فرضیه امنیتی قویا قابل پیگیری است.

وی تاکید کرد: بنابراین در حال حاضر فرض شهادت ایشان پذیرفته نیست، مگر عکس آن ثابت شود.

شایان ذکر است روز پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴ ش. (مصادف با ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ م. و ۱۰ ذوالحجه ۱۴۳۶ق.) و همزمان با عید سعید قربان، مسدود کردن راه منتهی به جمرات در سرزمین منا، موجب ازدحام جمعیت و کشته و زخمی شدن بیش از ۷۰۰۰ زائر بیت الله الحرام شد. ۴۶۴ نفر از قربانیان این حادثه دردناک، حجاج شیعه و سنی از کشور ایران بودند. آقای رکن آبادی از مفقودان این حادثه دلخراش است.

 

بخش نظردهی بسته شده است..