خطر دیابت جدی است

no-thumbs

سونامی شیوع بیماران مبتلا به دیابت در کشور در آینده نه چندان دور منتفی نیست، احتمالی که آگاهی بخشی و اتخاذ تدابیر مقتضی برای پیشگیری از آن را می طلبد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  در صورت نبود آموزش، پیشگیری، کنترل مناسب بیماری و عوارض مرتبط با آن در آینده نه چندان دور شاهد موارد بسیاری از عوارض بیماری دیابت از جمله زخم های مزمن پا و قطع اندام خواهیم بود.

یکی از مهم ترین عوامل ایجاد زخم های مزمن در افراد، ابتلا به دیابت است که متاسفانه به دلایل مختلف به شدت در حال گسترش می باشد. طبق مطالعات اخیر ۱۴ – 23 درصد ایرانیان بالغ بالای ۳۰ سال دیابتی یا دچار عدم تحمل گلوکز می باشند.

در جهان هر ۷ ثانیه یک نفر به علت دیابت می میرد. هزینه زخم پای دیابتی بیش از مجموع هزینه های پنج نوع از پر هزینه ترین سرطان هاست و سالیانه به طور مستقیم بالغ بر ۱۳-۹ میلیارد دلار به هزینه های درمان بیماری دیابت اضافه می کند.

هزینه سالانه زخم پای دیابتی در کشور بیش از ۶/۱۸ میلیارد تومان در سال ۸۷ برآورد شده است.
 
** برگزاری دومین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت

دومین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت با هدف ارایه تازه ترین دستاوردهای علمی و با حضور جمعی از متخصصان این حوزه روزهای ۶ تا ۸ آبان ماه در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود.

در این همایش مقالاتی به صورت شفاهی و سخنرانی در حوزه های زخم و درماتولوژی، زخم و انکولوژی، مهندسی بافت و بیومتریال زخم ، زخم و جراحی، زخم و لیزر، زخم و نورولوژی، سلول درمانی، زخم و طب داخلی، زخم، اقتصاد، اخلاق پزشکی و پزشکی قانونی و طب بازساختی و ترمیم بافت ارایه خواهد شد.

حضور پروفسور لازارو از دانشگاه مادرید اسپانیا که از پیشگامان درمان زخم مزمن پای دیابتی در دنیا بشمار می رود و نیز هیات های علمی از کشور آلمان و ترکیه از جمله ویژگی های مهم این کنگره می باشد.

مرکز جامع ترمیم زخم و بافت جهاد دانشگاهی به عنوان یک مرکز تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص علل زخم و درمان مناسب آن راه اندازی شده است.

در این مرکز با استفاده از فناوری و مداخلات پیشرفته، پزشکان و کادر درمان به طور موثر به درمان زخم هایی که ترمیم آنها با مشکل همراه است اقدام نموده و با استفاده از فناوری های نوین از جمله فتودینامیک تراپی و لارو درمانی، وکیوم درمانی و پانسمان مدرن تلاش خواهد شد تا از قطع اندام ها جلوگیری شود.

علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.wtrcongress.com اطلاعات بیشتر در خصوص دومین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت را دریافت کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..