نماینده اصلاح طلب اردکان:

تصویب برجام مردم را نسبت به آینده امیدوارتر کرد

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصویب برجام و رفع تحریم ها موجب شده تا مردم نسبت به آینده امیدواری بهتری داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز"محمد رضا تابش" با ابراز خوش‌وقتی از تصویب برجام در مجلس، به تاثیرات روانی این رخداد در کشور اشاره کرد و گفت: تصویب برجام و رفع تحریم ها موجب شده تا مردم نسبت به آینده امیدواری بهتری داشته باشند، ضمن آن که در چند ماه اخیر گروه‌های زیادی تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری در کشورمان اعلام کرده اند که باید در جذب سرمایه‌گذاری‌ها اقدام کرد و مراقب بود تا نفوز درعرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را که بنا  به فرموده رهبری معظم  مطمع نظر بدخواهان انقلاب اسلامی است، انجام پذیرد.

وی که در دیدار با رییس و معاونان سازمان مدیریت استان سخن می‌گفت، هدف از احیای سازمان مدیریت را کار آمد کردن نظام برنامه‌ریزی و نظارت در کشور ذکر کرد و گفت: آفات و عیوب سازمان مدیریت سابق باید در دوره جدید به خوبی رفع شود و سازمان کارآمدتر از گذشته به کار خود بپردازد.

تابش افزود: این انتظار از سازمان مدیریت وجود دارد تا با توجه به کمبود اعتبارات در کشور بتواند در دستگاه های اجرایی استان تحرک بوجود بیاورد و دستگاه‌ها را با اهرم‌های خاص به جذب اعتبارات ملی ترغیب کند و یکی از ملاک‌های ارزشیابی مدیران را عملکرد در جذب اعتبارات ملی قرار دهد.

وی با اشاره به این که فضای کسب و کار در کشورمان با مشکلاتی روبرو است، تصریح کرد: شرایط کسب و کار در زمستان ۹۳ نسبت به پاییز ۹۳ بهبود نیافته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بنا به ارزیابی‌های انجام شده، سه عامل وجود مشکل در دریافت تسهیلات از بانک‌ها، ضعف بازار سرمایه در تامین منابع مالی تولید و نرخ بالای تامین سرمایه در بازارغیر رسمی و بی‌ثباتی در قیمت مواد اولیه و عدم پرداخت بدهی موسسات دولتی را از نامساعدترین مولفه‌های محیط کسب و کار ذکر کرد.

نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارش‌های منتشر شده در بازه زمانی ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۰، گفت: استان یزد در این مدت و در شاخص منابع انسانی روند صعودی نداشته است که باید آسیب‌شناسی شود.

"حمیدرضا نصیری زاده" رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم در این دیدار با بیان این که دولت تدبیر و امید، دولت تعامل با سایر قوای کشور است، بیان کرد: بدیهی است سازمان مدیریت نیز در دوره جدید این رویه را در دستور کار دارد و این سازمان با نمایندگان مجلس نیز تعامل موثر خواهد داشت.

وی، سازماندهی نظام آماری، ساماندهی نظام پژوهش ها و جذب مشارکت عمومی خصوصی را از برنامه این سازمان عنوان کرد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..