گزارش بانک مرکزی از افزایش قیمت ها

no-thumbs

خبرآنلاین: بانک مرکزی گزارش خرده‌فروشی مواد غذایی را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز قیمت مواد خرده‌فروشی در هفته منتهی به ۱۷ مهر ماه امسال هم مانند چند هفته گذشته یا حکایت از فریز قیمت‌ها در بازار دارد یا خبر از کاهشی شدن قیت برخی از مواد می‌دهد.

بر اساس این گزارش از میان ۱۱ گروه مورد بررسی قیمت هفت گروه مواد غذایی هیچ تغییر قیمتی در مقایسه با هفته قبل‌تر از آن نداشت و قیمت چهار گروه دیگر هم کاهش یافته بود. می‌توان گفت هفته مورد بررسی یکی از معدود دفعاتی است که یا قیمت مواد غذایی هیچ افزایشی نداشته و همه قیمت‌ها یا ثابت مانده یا کاهش یافته است.

لبنیات، برنج، حبوب، گوشت قرمز، قندو شکر، چای و روغن نباتی از جمله کالاهایی هستند که قیمت آنها ثابت مانده است. میوه تازه و سبزی‌های تازه هم دو گروهی هستند که اولی ۵.۷ درصد و دومی ۴.۷ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. تخم مرغ و گوشت قرمز هم کاهش ۱.۲ و ۱.۱ درصدی قیمت را تجربه کرده‌اند.

اما قیمت‌های هفته جاری در مقایسه با هفته مشابه ماه قبل افزایش داشته است. بیشترین افزایش هم مربوط به گوشت مرغ است که چهار درصد گران‌تر شده و بعد از آن تخم مرغ با افزایش ۳.۲ درصدی و حبوبات با افزایش دو درصدی در رتبه بعدی افزایش قیمت قرار دارند. میوه‌های تازه، برنج و سبزی تازه هم به ترتیب ۳.۷، ۲ و ۲.۴ درصد کاهش داشته‌اند.

بخش نظردهی بسته شده است..