نماینده اصلاح طلب اردکان:

رئیس مجلس در تصویب برجام مدبرانه عمل کرد

یک نماینده اصلاح طلب مجلس گفت: اقدام مدبرانه رئیس مجلس برای تسریع در تصویب برجام برای جلوگیری از تضعیف دولت در صحنه‌ی بین‌الملل بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: از جنبه‌ی خارجی تعلل در تصویب برجام با توجه به اینکه ۱+۵ خود را برای اجرای مفاد آن آماده می‌کند و شورای نگهبان نیز باید نظر خود را اعلام کند باعث می‌شد دولت ایران در زمینه‌ی اجرای برجام تضعیف شود. تصویب به هنگام طرح مذکور در عرصه‌ی بین‌الملل نشان از پایبندی ایران به تعهدات بین‌المللی و عزم جمهوری اسلامی برای ایفای نقش در عرصه‌های جهانی دارد.

نماینده مردم اردکان شنیدن دغدغه‌ها و مشکلات مردم و پاسخ به ندای آنان در جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی، ایجاد امید و انگیزه در ملت را از مهمترین آثار و پیام‌های تصویب برجام در مجلس دانست.

وی خاطرنشان کرد:‌ اگر از ابتدای اجرای تعهداتمان در برجام با نظم عمل کنیم دست بالا را خواهیم داشت؛ بخصوص اگر غرب نقض عهد کند. آنگاه افکار عمومی دنیا متوجه خواهند شد ایران در پایبندی به میثاق خود متعهدانه عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در سایه‌ی اجرای برجام گشایش‌هایی به وجود خواهد آمد، ادامه داد:‌ ایران کشوری است که پذیرفته با دنیا در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی از در تعامل وارد شود. البته نباید ذوق زده باشیم و شتابزده عمل کنیم، اما امید ایجاد شده در دل فعالان اقتصادی و مردم در سایه اجرای برجام موجب منسجم‌تر شدن برنامه‌های اقتصادی می‌شود.

وی تاکید کرد: از بین رفتن شک و تردید در برنامه‌ریزی‌های فعالان اقتصادی از آثار مهم اقتصادی برجام است.

بخش نظردهی بسته شده است..