سهم چینی‌ها از بازار چادر و روسری

no-thumbs

مهرخانه: آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که ارزش مجموع 105 تن چادر و روسری وارد شده به کشور به حدود 300 هزار دلار یعنی چیزی نزدیک به 874 میلیون تومان می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از ایسنا، ایران یکی از مصرف‌کنندگان چادر و روسری است که حجم عمده آن نیز از خارج از ایران تامین می‌شود، اما از بازار ۸۷۰ میلیونی چادر و روسری وارداتی ایران سهم چینی‌ها چیزی در حدود ۷۰ درصد است.

 
 درحالی که سال گذشته زمزمه‌هایی از تولید چادر مشکی ایرانی به گوش می‌رسید، طی ماه‌های گذشته واردات شال، چادر، روسری و مقنعه مجموعا به بیش از ۱۰۰ تن رسید.
 
به این ترتیب در نیمه نخست امسال نزدیک به ۸۷۴ میلیون تومان چادر مشکی و روسری تنها از مبادی رسمی به ایران وارد شد.
 
آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که ارزش مجموع ۱۰۵ تن چادر و روسری وارد شده به کشور به حدود ۳۰۰ هزار دلار یعنی چیزی نزدیک به ۸۷۴ میلیون تومان می‌رسد.
 
ایران در این مدت مجموعا از ۸ کشور شامل آلمان، اسپانیا، امارات، ایتالیا، ترکیه، فرانسه، فنلاند و چین چادر و روسری خریداری کرده است.
 
اما بیشترین سهم در بازار چادر و روسری ایران متعلق به چین است، این کشور تقریبا تمامی این بازار را در دست دارد و کشورهای دیگر حتی ترکیه و امارات نیز در این بین سهمی ناچیز در مقابل چین دارند.
 
آمارها نشان می‌دهد که در ۶ ماهه نخست امسال چین ۷۶.۵ تن چادر وروسری با ارزش مجموعا بیش از ۲۱۶ هزار دلار به ایران فروخته است.
 
حجم واردات چادر و روسری از چین در مقایسه با کل واردات این محصول نشان می‌دهد که این کشور سهمی ۷۲ درصدی به لحاظ وزنی و ارزشی از بازار چادر و روسری وارداتی ایران دارد.

بخش نظردهی بسته شده است..