طرح جلوگیری از تنبلی چشم برای ۱۰۰۰کودک مهریزی

no-thumbs

رییس اداره بهزیستی مهریز گفت: به منظور پیشگیری از نابینایی و کم بینایی طرح آمبلیوپی در این شهرستان اجرا شده است که بر اساس آن یکهزار و 272 کودک سه تا 6 سال برای جلوگیری از تنبلی چشم و مشکلات بینایی در بزرگسالی از خدمات این طرح استفاده کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز علیرضا علیزاده به مناسبت روز عصای سفید افزود: افراد نابینا و کم بینا در سال از خدمات حمایتی و توانبخشی بهزیستی استفاده می کنند که مهمترین خدمات ابرایه شده به این افراد شامل خدمات توانپزشکی ، معیشتی و فرهنگی بر حسب نیاز و تقاضای آنان است .
رییس اداره بهزیستی مهریز افزود: برای حل مشکل مسکن نابینایان و کم بینایان مهریزی نیز تاکنون ۱۲ واحد مناسب مسکونی به روشندلان زیر پوشش در این شهرستان واگذار شد.
این مسئول خاطرنشان کرد : هم اکنون بهزیستی مهریز دارای یک پایگاه دائمی در درمانگاه سالمندان نشاط و دو پایگاه سیار است که در برنامه زمانبندی شده با همکاری و هماهنگی شبکه بهداشت و درمان ، مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی اقدام به غربالگری کودکان گروه هدف می کند .
علیزاده ادامه داد : تکریم نابینایان و کم بینایان از ضروریات است و باید همه مردم ضمن رسیدگی و همکاری با آنها در این خصوص توجه خاص داشته باشند .
هم اکنون ۱۸۳ نابینا و کم بینا در این شهرستان زیر پوشش بهزیستی هستند ، ۲۳ مهرماه به عنوان روز عصای سفید نامگذاری شده است .

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..