معاون غذا و داروی دانشگاه در همایش روز جهانی غذا:

مسولین فنی,کلید حفظ برند واحدهای تولیدی/ الزام درج نشانگر تغذیه ای بر روی کلیه تولیدات تا پایان سال

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد در همایش روز جهانی غذا,بر ضرورت انتصاب مسولین فنی واجد شرایط در واحدهای تولیدی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد;محمد حسین مصدق در این همایش اظهار داشت: انتخاب درست و مناسب مسولین فنی وآموزش مداوم آنها,جزء سرمایه گذاری های قابل برگشت برای واحدهای تولیدی محسوب می شود و ضروری است تا افراد مومن به کار,مومن به نظارت فنی,کارآمد و دلسوز انتخاب شوند چرا که مسولین فنی,کلید حفظ برند واحدهای تولیدی هستند.

وی همچنین از درج الزامی نشانگر ارزش تغذیه ای بر روی کلیه تولیدات استان تا پایان سال خبر داد و گفت: ضرورت درج این نشانگر از آنجا ناشی می شود که طبق آمارهای حاصله در طرح پژوهشی یاس, که بر روی ۱۰ هزار نفر از جمعیت استان انجام شد, حدود ۲۲.۵ درصد مردم استان به دیابت مبتلا هستند و این آمار هشداری برای تولید و مصرف غذاهای سالم می باشد.

وی افزود: برچسب نشانگر شامل ۴ رنگ قزمز,زرد,نارنجی و سبز است که علائمی مانند نمک,قند و اسیدهای چرب ترانس محصول را به صورت عینی به مصرف کننده ارائه و اطلاعات لازم جهت مصرف یا عدم مصرف محصول را با توجه به نوع بیماری و نیاز مصرف کننده به او منتقل می کند.

 

بخش نظردهی بسته شده است..