اولین نامزد قطعی اصلاح‌طلبان کشور برای مجلس کیست؟

no-thumbs

اصلاح‌طلبان اولین نامزد خود را برای انتخابات مجلس دهم در کشور برگزیدند؛ ابراهیم جهانگیری برادر کوچکتر اسحاق جهانگیری. او قرار است از حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر وارد گود رقابت با اصولگرایان شود. تقریبا دو هفته پیش شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان سیرجان بعد از انجام رای‌گیری او را به عنوان گزینه اصلی خود...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از خرداد ابراهیم جهانگیری در انتخابات مجلس دهم باید با شهباز حسن‌پور، نماینده فعلی سیرجان و بردسیر رقابت کند. نماینده‌ای که در ردیف چهره‌های همسو با علی لاریجانی در مجلس محسوب می‌شود. حسن پور در دور دوم انتخابات مجلس نهم، بعد از اینکه خیالش از حضور دوباره در بهارستان راحت شده بود ریاست ستاد انتخاباتی محمدرضا باهنر را بر عهده گرفت که این روزها دچار اختلافاتی جدی با علی لاریجانی شده است.

 

ابراهیم جهانگیری هم اکنون مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان است. ۷ سال پیش و در استانه انتخابات مجلس هشتم که اسفند ماه ۸۶ برگزار شد، جمعی از اصلاح‌طلبان سیرجانی در پی ورود اسحاق جهانگیری به رقابت انتخاباتی بودند که نهایتا وی ترجیح داد از حوزه انتخابیه تهران وارد این کارزار سیاسی شود. البته در آن انتخابات اسحاق جهانگیری نتوانست در دور دوم به لیست ۳۰ نفره نمایندگان تهران راه پیدا کند. او در آن انتخابات سر لیست فهرست اصلاح‌طلبان بود. اکنون بردار کوچکتر او در حالی قرار است بخت خود را برای ورود به بهارستان بیازماید که از جمع چهره‌های اصلاح‌طلب اولین نامزدی محسوب می‌شود که این جریان سیاسی برای نامزدی وی به توافق رسیده است. البته به نظر می‌رسد معدود نمایندگان اصلاح‌طلب حاضر در مجلس نهم چندان مشکلی برای پذیرش از سوی جریانات اصلاح‌طلب حوزه‌های انتخابیه مختلف در کشور نداشته باشند. نکته مهم برای اصلاح‌طلبان در این شرایط حوزه‌های انتخابیه‌ای است که نمایندگی آنها اکنون در اختیار اصولگرایان قرار دارد.

 

هر چند با این انتخاب خیال اصلاح‌طلبان شهرستان سیرجان تا حدود زیادی برای رقابت سیاسی سال آینده راحت شده است اما با احساب حدود ۱۰ نماینده اصلاح‌طلب مجلس نهم، ههواداران این جریان باید در انتظار تعیین و تکلیف حدود ۲۸۰ نامزد دیگر برای کرسی‌های مجلس دهم باشند. در این شرایط نسبت ابراهیم جهانگیری با معاون اول رئیس جمهور و حسن شهرت این خانواده در شهرستان سیرجان، اصلاح‌طلبان این شهر را امیدوار کرده که بعد از سه دوره بتوانند دوباره یک نماینده اصلاح طلب را به مجلس بفرستند.

بخش نظردهی بسته شده است..