جشنواره قرآنی «مدهامتان» در یزد برگزار می‌شود

no-thumbs

مسئول کانون‌‌های مساجد استان یزد گفت: دهمین جشنواره قرآنی «مدهامتان» ۲۳ و ۲۴ مهرماه سال جاری در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز رستگاری، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد   اظهار کرد: دهمین جشنواره قرآنی مدهامتان برای سومین سال در مرحله استانی در روزهای ۲۳ و ۲۴ مهرماه سال جاری در دوبخش خواهران و برادران در یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در هفت رشته قرائت، حفظ، اذان، ترتیل، تفسیر، مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه و تصحیح قرائت حمد و سوره و اذکار نماز برگزار خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد با اشاره به اینکه یکی از این رشته‌ها شامل جشنواره قرآنی مدهامتان است، گفت: مرحله کشوری جشنواره قرآن در رشته‌های قرائت، حفظ (۱۰،۲۰و ۳۰جزء)، اذان، ترتیل و تفسیر فقط در رده سنی بالای ۱۸ سال برگزار می‌شود.

رستگاری افزود: برگزاری مرحله استانی ویژه خواهران در رده سنی بالای ۱۸ سال  فقط در رشته حفظ کل قرآن کریم  و بر اساس آیین نامه رشته حفظ کل دهمین جشنواره قرآن (مدهامّتان) مورد انتظار است و دبیرخانه‌های استانی در صورت تامین بودجه می‌توانند در سایر رشته‌ها اقدام به برگزاری نمایند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد تصریح کرد: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، حضور پر‌نشاط‌‌ تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی ملی و بین‌المللی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم از جمله اهداف این جشنواره است.

وی ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در امور قرآنی، آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، کشف و شناسایی استعدادهای موجود در امر تفسیر قرآن (در بین ائمه محترم جماعات مساجد) را از دیگر اهداف جشنواره برشمرد.

منبع: ایکنا

بخش نظردهی بسته شده است..