حادثه ای تلخ در یزد:

شلیک گلوله به یکی از همیاران محیط زیست در یزد/علت تیر اندازی به همیار محیط زیست یزد مشخص نیست

اداره کل حفاظت محیط زیست یزد از شلیک گلوله به یکی از همیاران محیط زیست این استان خبر داد و اعلام کرد: علت دقیق تیراندازی به سمت عباس شایقی بدرستی مشخص نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز یکی از قرق های درخواستی در استان یزد، منطقه منصورآباد واقع در شهر یزد می باشد که پرونده تکمیل شده آن در دستور کار شورایعالی حفاظت محیط زیست قرار دارد.
این منطقه که از مدتی قبل برخی فعالیت های حفاظتی، به صورت افتخاری توسط متقاضی درخواست قرق، عباس شریفی و تعدادی از افراد بومی منطقه در آن انجام می شود شاهد احیاء جمعیت های کل و بز و قوچ و میش بوده است.
رشد و شکوفایی حیات وحش با ایجاد دردسرهایی برای متقاضی فوق و نیروهای افتخاریش همراه بوده است که از جمله شلیک گلوله به بدن یکی از افراد بومی که نقش مهمی را در حفاظت منطقه پیشنهادی قرق داشته است می باشد.
این فرد که عباس شایقی نام دارد و در یکی از مزارع کوچک در داخل محدوده پیشنهادی قرق سکونت داشت مورد ضرب و شتم و سپس شلیک گلوله قرار گرفته و در بیمارستان بستری شده است.
اگرچه علت دقیق تیراندازی به سمت مشارالیه بدرستی مشخص نشده است اما با توجه به سوابق امر،احتمالا چند نفر شکارچی حرفه ای که منافع آنها کوتاه شده بوده دست به این اقدام زده اند.
به هرحال از زمان وقوع حادثه اداره کل حفاظت محیط زیست استان با مراجع قضایی و انتظامی ذیربط ، رایزنی هایی را انجام و تلاش نمود با تمرکز بیشتر بر روی موضوع شناسایی عاملان این عمل ناجوانمردانه، زمینه برخورد قانونی جدی با آنها را دنبال کند.
با همین نیت و به منظور نتیجه گیری بهتر پلیس امنیت از تحقیقات اولیه از رسانه ای نمودن موضوع پرهیز نمود اگرچه متاسفانه، عاملان این اقدام ناجوانمردانه با برنامه ریزی قبلی، به گونه ای عمل نموده اند که از ردپایی از خود به جا نگذاشته اند.
مضروب در یکی از بیمارستان های خصوصی استان بستری و تیم مجرب پزشکی درمان وی را دنبال می کنند.
بیش از ۸۰۰ گونه گیاهی، ۱۷۰ نوع پرنده، ۶۰ نوع پستاندار وحشی و بیش از ۴۰ نوع خزنده در مناطق حفاظت شده استان شناسایی شده است .
۶۰ نیروی محیط بان، یک میلیون و ۲۷۰ هزار هکتار مناطق حفاظت شده استان یزد را محافظت می کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..