سامانه بی‌سیم مدیریت بحران استان یزد طراحی شد

no-thumbs

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با اشاره به اینکه نقشه مدیریت بحران استان یزد تدوین می‌شود، گفت: سامانه بی‌سیم مدیریت بحران استان یزد طراحی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از تسنیم محمدحسین امامی  در نشست مدیریت بحران شهرستان بهاباد، از شروع تهیه طرح نقشه مدیریت بحران در استان برای مواقع بحران خبر داد و اظهار داشت: نقشه مدیریت بحران شهر یزد به عنوان شهر پایلوت تهیه شده و به زودی در اختیار دستگاه‌های اجرای استان قرار می‌گیرد.

وی افزود: این نقشه یکی از نیازهای اساسی برای مدیریت بحران است و باتوجه به تجربه‌ای که کسب کردیم، برای شهرستان بهاباد هم این نقشه تهیه می‌شود، ضمن اینکه یکی از اهداف سفر امروز بازدید میدانی از شهرستان بهاباد برای تهیه این نقشه است.

امامی خاطرنشان کرد: انشاالله با تهیه این نقشه که به عنوان یک بانک اطلاعاتی قوی در اختیار مدیر شهرستان و استان قرار می‌گیرد، کار زیربنایی برای شهرستان انجام می‌شود و هیچ دستگاهی دغدغه‌ای از اینکه در موقع بحران چه کاری باید انجام دهد، ندارد.

وی با بیان اینکه بحث زلزله بسیار جدی است و قابل پیش‌بینی نیست، گفت: این ویژگی بحران و حوادث طبیعی است، زلزله قابل پیش‌بینی نیست ولی سیل را می‌توان تا حدودی از وقوع آن با خبر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد بر بحث نظام مهندسی در حوزه شهری و روستایی تأکید کرد و گفت: این موضوع باید بسیار جدی گرفته شود، در بهاباد همه برای ساخت و ساز مسئول هستند و به دلیل تعدد زلزله، از حساسیت بیشتری نسبت به سایر شهرستان‌های استان برخوردار است.

وی از طراحی سامانه بی‌سیم برای مدیریت بحران استان خبر داد و گفت: یک سامانه جامع برای مدیریت بحران طراحی شده که تمام نقاط استان از جمله کورترین نقاط را پوشش می‌دهد.

امامی گفت: انشاءالله بحث ارتباط بی‌سیم حل می‌شود و تمام دستگاه‌های استان و شهرستان‌ها می‌تواند از آن استفاده کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..