سن ابتلا به “ام اس” کاهش یافت

no-thumbs

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل بیمه سلامت مازندران از کاهش سن ابتلا به بیماری ام اس در استان خبر داد و گفت: هم اکنون افرادی با سن حدود 14 سال هم در مازندران در جمع مبتلایان به این بیماری قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز رسول ظفرمند در جلسه مشترک با انجمن ام اس مازندران افزود: یکهزار و ۴۳ نفر از بیماران ام اس استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی ادامه داد: تمام تلاش سازمان بیمه سلامت بر این است تا خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به بهترین نحو به آنان ارائه کند و هم اکنون با تدوین برنامه عملیاتی و اجرای آن در این مسیر گام بر می دارد.

ظفرمند گفت: هم اکنون هشت هزارو ۸۶۱ نفر از بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت مازندران قرار دارند که شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، پیوند کلیه، دیالیز و ام اس است.

وی افزود: بر همین اساس در سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیماران خاص هزینه شد که سهم بیماران ام اس ۳۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان این که بیشتر داروهای بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت است، گفت: این سازمان بیش از ۸۲درصد هزینه های دارویی این بیماران را پوشش می دهد که به طور میانگین سالانه مبلغی حدود ۲۹ میلیون ریال بابت هر بیمار ام اس است.

بخش نظردهی بسته شده است..