رتبه جهانی ایران در اهدا و پیوند اعضا

no-thumbs

خبرگزاری مهر: رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، اظهارداشت: با اینکه ایران در اهدا و پیوند اعضا قدمت چندانی ندارد اما سومین کشور دنیا در اهدا و پیوند اعضا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز دکتر علی اکبر ولایتی در دوازدهمین جشن نفس که با حضور برخی خانواده های اهدا کنندگان و گیرندگان اعضا در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد، افزود: تیمی که پیوند انجام می دهد در قله حوزه پزشکی قرار دارد، همانطور که خانواده های اهدا کنندگان در قله اخلاق اجتماعی قرار دارند.

وی گفت: مردم با این اعتقاد اعضای عزیر خود را اهدا می کنند که نیت کمک به افراد مستحق و نیازمند را در نظر دارند و این کار خداپسندانه با مادیات قابل ارزیابی نیست.

در ادامه دوازدهمین مراسم جشن نفس، محمد هادی ایازی معاون مشارکت های مردمی وزیر بهداشت با اشاره به ۶۱۰ سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت گفت: در حوزه بهداشتی و درمانی به حضور و مشارکت مردمی نیاز داریم.

وی با تاکید بر گسترش انجمن ها و سازمان های مردم نهاد برای مشارکت بیشتر مردم افزود: با وجودی که میزان رضایت خانواده‌های اهدا کننده عضو در سال ۱۳۸۳ فقط ۵ درصد بود با مشارکت مردم و فرهنگ‌سازی‌ امسال  به ۷۰ درصد رسیده است.

دکتر ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران نیز در این مراسم با تقدیر از مردم خوب و فهیم کشور گفت: ما به این کشور و مردم باید افتخار کنیم که استانی همچون کهکیلویه و بویراحمد ۱۰۰ درصد رضایت اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی خود داشته است.

در این مراسم علاوه بر تقدیر از پزشکان و متخصصان برجسته تیم اهدا و پیوند، از برخی خانواده های اهداکنندگان و تعدادی از هنرمندان که به عنوان سفیر جشن نفس در مسیر فرهنگ سازی اهدای عضو قدم بر می‌دارند قدردانی شد.

بخش نظردهی بسته شده است..