روبوسی با حجاج تا دو هفته ممنوع است

no-thumbs

خبرگزاری ایسنا: معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همه افراد باید تا دو هفته بعد از ورود حجاج به کشور از دست دادن و روبوسی کردن با آن‌ها بپرهیزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزدکتر «حیدری‌مقدم» با بیان این‌که احتمال ورود ویروس کورنا به کشور وجود دارد، تصریح کرد: علائم این بیماری تب بالای ۳۸ درجه، سرفه و تنگی نفس حاد است که باید به شدت مد نظر قرار گیرد.

وی اظهار کرد: همه افراد باید سعی کنند از دو تا ۱۴ روز از دست دادن و روبوسی کردن با حجاج خودداری کرده و در صورت روبوسی دست و صورت خود را در کم‌ترین فاصله زمانی ممکن شست‌وشو دهند.

دکتر حیدری‌مقدم با بیان این‌که مرگ و میر این بیماری ۴۰ درصد است، افزود: تشخیص این بیماری از راه خلط است که از آن نمونه‌گیری می‌شود و به‌وسیله ترشحات و خون و فرآورده‌های منتقل می‌شود.

وی با بیان این‌که همه‌ی شهرستان‌های استان همدان دارای اتاق ایزوله‌ی تنفسی هستند، تصریح کرد: خوشبختانه استان همدان در کشور تنها استانی است که همه‌ی شهرستان‌های آن دارای اتاق ایزوله برای موارد حاد است و تخت نیز به اندازه‌ی کافی در اختیار بیمارستان‌ها قرار دارد تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: آماده‌باش برای همه تیم‌های دانشگاهی و بیمارستان‌های استان داده شده و در فرودگاه‌ها نیز همه‌ی این تیم‌ها مستقر هستند.

دکتر حیدری یادآور شد: تب‌سنجی دیجیتال که برای اولین بار در ایران استفاده می‌شود را خریداری کرده‌ایم و اگر مورد مشکوکی به تب بالا ملاحظه شود از این فرد نمونه‌گیری و ایزوله می‌شود.

بخش نظردهی بسته شده است..