سومین ایستگاه آتش‌نشانی اردکان افتتاح شد

no-thumbs

به مناسبت روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی، سومین ایستگاه آتش‌نشانی اردکان با حضور مسئولان این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز "حسین دادآفرین" سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردکان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه یزد، با این توضیح که ایستگاه مذکور به صورت سیار راه‌اندازی و ساختمان آن کلنگ‌زنی شده است، گفت: با توجه به این که ایستگاه مرکزی آتش نشانی اردکان در طرح میدان بهشت قرار دارد، به زودی تخریب خواهد شد، ایجاد یک ایستگاه آتش‌نشانی جدید از ضروریاتی بود که امروز مراسم کلنگ‌زنی آن انجام شد.

وی با اشاره به مشکل انجام عملیات و امدادرسانی از طریق ایستگاه شماره دو با توجه به بعد مسافت، تصریح کرد: ایستگاه مرکزی آتش‌نشانی اردکان بخش عمده‌ای از مناطق جنوبی و غربی شهر اردکان و احمد آباد،کارخانجات و روستا‌های اطراف را پوشش می‌داد لذا برای پوشش این مناطق در هنگام تعطیلی موقت آن به دلیل تغییر مکان، یک ایستگاه سیار در مجاورت ضلع غربی پارک بزرگ آزادی راه‌اندازی و در همین مکان نیز کلنگ‌ایستگاه شماره سه زده شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی اردکان همچنین به ویژه‌برنامه‌های روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی اشاره کرد و از جمله آنها را کلنگ‌زنی ایستگاه شماره سه، رژه موتوری آتش‌نشانان و غبار روبی گلزار شهدای اردکان توسط آتش‌نشانان برشمرد.

وی افزود: تجلیل از آتش‌نشان نمونه و برپایی نمایشگاه وسایل، تجهیزات، و فعالیت‌های سازمان آتش نشانی از دیگر برنامه‌های برگزار شده به همین مناسبت است.

دادآفرین در پایان نیز شهرستان اردکان را بعد از مرکز استان از لحاظ تجهیزات ایمنی، دارای مجهزترین ایستگاه‌های آتش‌نشانی در استان برشمرد و تصریح کرد: دو ایستگاه آتش‌نشانی شهرستان اردکان جمعاً به ۱۵ دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین مجهز هستند که امروز با افتتاح سومین مرکز چهار دستگاه خودروی سبک و سنگین آتش‌نشانی نیز به تجهیزات موجود در اردکان اضافه شد.

بخش نظردهی بسته شده است..