فرماندار یزد خواستار شد؛

ضرورت پیشگیری و ترویج آموزش های همگانی

فرماندار یزد گفت: باید آموزش های لازم در زمینه اطفای حریق به خانواده ها ارائه شود تا در کمترین زمان ممکن از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، " محمود شاکری شمسی " در جمع پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد که معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری و جمعی دیگر از مسئولین نیز حضور داشتند با تبریک ۷ مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی اظهار داشت: آتش نشانان افرادی هستند که در مواقع ضروری خود را به قلب بحران می زنند تا بتوانند جان همنوعان خود را که درگیر مسائل و مشکلات هستند نجات دهند.

فرماندار یزد افزود: سیاست سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و معاونت هماهنگی امور استانداری بر این است تا افرادی که به مجموعه سازمان آتش نشانی اضافه می شوند افرادی باشند که به لحاظ ذهنی از بهره هوشی بالا و به لحاظ جسمانی از توانایی هایی بسیار خوبی برخوردار بوده تا در مواجهه با بحران ها بتوانند جان افراد را نجات دهند.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد سازمان آتش نشانی در جذب نیروهای جوان و توانمند در عرصه آتش نشانی تصریح کرد: در دوره مدیریت جدید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بر استفاده از تجهیزات مدرن، آموزش، تقویت نیروی جسمانی و … تأکید شده است.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان یزد با مهم دانستن بحث زمان در بحران ها و شرایط حساس خاطرنشان کرد: اگر در زمان مناسب بهترین اقدام صورت پذیرد،‌ قطعاً تلفات جانی و مالی در هر حادثه ای به حداقل خواهد رسید.

وی خواستار توجه به بحث آموزش همگانی شد و گفت: باید آموزش های لازم در زمینه اطفای حریق به خانواده ها ارائه شود تا در کمترین زمان ممکن از بروز حوادث بسیار جدی جلوگیری شود.

" شاکری شمسی " با اعلام اینکه خوشبختانه میانگین زمان رسیدن مأموران آتش نشانی به محل وقوع حادثه به استانداردهای جهانی نزدیک شده است افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاش های انجام شده این زمان در چند سال گذشته از ۵ الی ۶ دقیقه به سه دقیقه و ۳۰ ثانیه کاهش پیدا کرده است.

فرماندار یزد بافت شهر یزد را اسنثنائی توصیف کرد و اظهار داشت: بخشی از شهر یزد دارای بافت تاریخی با ویژگی های خاص خود است و بخشی دیگر دارای بافت جدید شهری و ساختمان هایی با ارتفاع بلند که برای حضور مأموران آتش نشانی نیازمند تجهیزات و امکانات متناسب با آنها می باشد.

بی تدبیری حاکمان سعودی در فاجعه منا به واضح است

" شاکری شمسی " در بخشی دیگر از سخنان خود با تسلیت جان باختن تعدادی هموطنان عزیزمان در صحرای منی در روز عید قربان اظهار داشت: بی تدبیری حاکمان سعودی در این فاجعه بزرگ به وضوح روشن است.

فرماندار یزد افزود: در اربعین سال گذشته با مدیریت هماهنگ و منسجمی که وجود داشت بیش از ۲۰ میلیون زائر حرم مطهر امام حسین (ع) علیرغم تهدیدات گروهای تروریستی و تکفیری کمترین مشکلی برای این زوار به وجود نیامد در حالی که کشور عربستان سعودی که ادعا خادمی حریمین شریفین را دارد به سهل انگاری و بی تدبیری ، مسبب به وجود آمدن فاجعه بزرگ منی و جان باختن بیش از ۴ هزار حاجیان شد.

" شاکری شمسی " همچنین گفت: متأسفانه امروز حکام سعودی به دنبال تحمیل جنگ بر ملت های مظلوم یمن و بحرین و پرورش نیروهای سلفی و تکفیری نظیر داعش هستند که این خود نیز صلاحیت آنها را در خدامی حریمین شریفین از بین برده است.

بخش نظردهی بسته شده است..