چه زمانی واکسن آنفلوآنزا بزنیم؟

no-thumbs

باشگاه خبرنگاران: محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص واکسن آنفلوآنزا بیان کرد: بیماری آنفولانزا در افراد عادی تنها به صورت یک بیماری معمولی ظاهر می‌شود و حتی بدون درمان هم بهبود پیدا می‌کند. اما در برخی دیگر ممکن است به صورت بیماری حاد و شدید بروز پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز وی در ادامه افزود: افرادی که نارسایی کلیه، بیماری قلبی عروقی، ضعف سیستم دفاعی‌، افراد باردار و افراد بالای ۶۵ سال در معرض ابتلا به نوع شدید این بیماری هستند تا جایی که ممکن است کار آنها به بخش ویژه بیمارستان‌ها نیز کشیده شود. این افراد باید مراقب باشند و در روزهای ابتدایی فصل سرما این واکسن را تزریق کنند.

وی با اشاره به قابل اعتماد بودن تمامی واکسن‌های آنفولانزا تاکید کرد: واکسن‌های آنفلوآنزای سراسر کشور مشابه هستند و همگی تاییدیه سازمان جهانی بهداشت را دارند. بدین ترتیب تنها لازم است این واکسن به موقع تزریق شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اذعان کرد: همه افراد می‌توانند از این واکسن استفاده کنند اما توصیه می‌شود افراد در معرض خطر ابتلا به انواع شدید این بیماری حتما این روزها واکسن آنفلوآنزا را بزنند.

وی خاطر نشان کرد: این واکسن یکی از واکسن‌های مهم است و در واقع مهم‌ترین راه پیشگیری از آنفلوآنزا محسوب می‌شود و نکته حائز اهمیت در خصوص این آمپول تزریق به موقع است.

 

بخش نظردهی بسته شده است..