مرغ کیلویی ۷۰۰۰ تومان

no-thumbs

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار مصرف‌ را 7000 تومان عنوان کرد و گفت: هیچ گونه کمبودی در تولید وجود ندارد و با افزایش احتمالی مصرف در روزهای آینده هیچ افزایش ناگهانی قیمت نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزعظیم حجت به اثرات منفی "کمپین نخرین مرغ" اشاره و عنوان کرد: کشور ما هفتمین تولیدکننده مرغ در دنیاست که علاوه بر تامین نیاز داخلی، به کشورهای همسایه از جمله عراق نیز مرغ صادر می کند. ضربه زدن به این صنعت موجب می شود که از یک کشور صادرکننده به کشوری واردکننده تبدیل شویم.


وی به تبعات منفی کمپین نخریدن مرغ اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ۲۴ هزار واحد مرغداری در سطح کشور به صورت مستقیم فعال و ۶۰۰ هزار نفر به این صنعت وابسته هستند. موضوع مهم‌تر اینکه میزان مصرف گوشت مرغ در کشور دو میلیون تن است که امکان واردات این حجم گوشت مرغ به کشور امکانپذیر نیست، زیرا بنادر، سیستم حمل و نقل و فروشگاه‌های ما نمی توانند این حجم از واردات را پشتیبانی کنند.

حجت در پاسخ به این سوال که آیا "کمپین نخریدن مرغ" در روزهای اخیر بر روی میزان فروش تاثیر داشته است؟ اظهار کرد: شاهد هیچ تاثیری روی بازار گوشت مرغ در روزهای اخیر نبودیم که نشان‌دهنده بی‌توجهی به شایعات است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران ادامه داد: مرغ به عنوان کالای پروتئینی مفید که همه اقشار جامعه به عنوان پروتئین سفید از آن استفاده می کنند، مطرح است. از طرفی گوشت مرغ نسبت به سایر پروتئین های حیوانی اقتصادی تر است.

وی متوسط قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده را ۴۷۰۰ تومان، هر کیلوگرم لاشه مرغ را ۶۶۰۰ تومان و متوسط قیمت برای مصرف کننده را ۶۹۰۰ تا ۷۲۰۰ تومان عنوان کرد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران اظهار کرد: در بازه زمانی یک ماهه قیمت ها مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی، تولیدکننده و مصرف کننده بوده است. در حال حاضر به دلیل اینکه شاهد کمبودی در بازار نیستیم، تولید به صورت خطی ادامه دارد.

به گفته حجت، اگر در شرایط خاص مانند بازگشت حجاج یا اعیاد، میزان مصرف زیاد شود، با توجه به میزان ذخیره سازی، با هیچ افزایش قیمت ناگهانی مواجه نخواهیم شد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..