در شش ماهه اول 94:

کاهش ۱۶ درصدی درآمد استان یزد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: مجموع درآمدهای استان در ۶ ماهه اول امسال ۴۴۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به میزان درآمد مصوب ۱۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزستاد درآمد و تجهیز منابع استان به ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، دبیری اداره کل امور اقتصادی و دارایی و باحضور اعضاء در محل سازمان مدیریت تشکیل شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در این جلسه با بیان اینکه بهبود و رونق فضای کسب و کار ارتباط مستقیمی با افزایش درآمدهای استان دارد، تصریح کرد که مسئولان استان علاوه بر جذب درآمد، در این راستا نیز وظیفه دارند.

حمیدرضا نصیری‌زاده با بیان اینکه روند صدور مجوز‌ها و موافقت‌های اصولی در ایران بالا‌تر از میانگین جهانی است، بیان داشت: طولانی بودن این پروسه، هزینه سرمایه گذاری و قیمت تمام شده کالا‌ها را افزایش می‌دهد که می‌بایست در جهت بهبود آن قدم برداشت.

وی در این جلسه به تصمیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای پیش بینی درآمدهای ۹۵ اشاره کرد و از تشکیل کارگروهی برای بررسی کار‌شناسانه اوضاع اقتصادی استان بمنظور پیش بینی درآمدهای سال آینده استان خبر داد.

علی نمازی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد و دبیر ستاد درآمد در این جلسه به ارائه آمار عملکرد درآمد استان در ۶ ماهه اول امسال پرداخت و گفت: مجموع درآمدهای استان در این مدت ۴۴۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به میزان درآمد مصوب ۱۶ درصد کاهش داشته است.

درآمد وصولی استان نیز در این مدت مشتمل بر ۹۴ درصد درآمدهای مالیاتی، ۳ درصد جرائم و خسارات و ۳ درصد خدمات و فروش کالا بوده است.

بخش نظردهی بسته شده است..