رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر خبر داد :

مانور امداد و نجات جاده ای در اشکذر برگزار شد

مانور امداد و نجات جاده ای با حضور نیروهای امدادی و نجاتگران جمعیت هلال احمر و همکاری اعضای ستاد بحران و دستگاه های امدادی و اورژانس اشکذر در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد / اعظم شهرستانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر با بیان اینکه برگزاری مانورهای امداد و نجات، افزایش توان عملیاتی تیم امدادی را در پی خواهد داشت گفت: دستگاه های اجرایی در این مانورهر یک وظایف خود را بخوبی انجام دادند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر گفت : هلال احمر که وظیفۀ امداد رسانی و نجات گری درحوادث را برعهده دارد، در جهت توان افزایی، حفظ آمادگی و آموزش نیروهای خود اقدام به برگزاری چنین مانورهای می‌کند تا نیروهای امداد و نجات، آمادگی و سرعت عمل لازم را درشرایط بحرانی داشته باشند.

شهرستانی افزود: فرمانداری، نیروی انتظامی، پلیس راهور ، پلیس ۱۱۰، هلال احمر، فوریت های پزشکی، شهرداری و آتش نشانی و … در این مانور حضور فعالی داشتند.

وی با تشریح سناریوی برگزاری مانور امداد و نجات گفت: پس از برخورد فرضی ۲ دستگاه خودرو سواری ، عملیات تثبیت، رهاسازی مصدومین، اطفا حریق، اقدامات پیش بیمارستانی و انتقال چهار مصدوم فرضی از مهمترین کارهایی بود که در این مانور اجرا شد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..