شگرد دلالان مسکن برای کسب درآمد بیشتر

no-thumbs

روزنامه دنیای اقتصاد: هنوز برخی از فعالان بازار مسکن از وضعیت خرید و فروش ملک راضی نیستند. این گروه معتقدند بازار مسکن هنوز روزهای پررونق خود را آغاز نکرده و به این زودی‌ها بازار مسکن از رکود خارج نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز برخی برای جبران هزینه‌هایی خود به جز خرید و فروش و اجاره ملک به فروش اقلام دیگری مانند برنج و عسل روی آورده‌اند.

گروهی از دلالان نیز در بازاری که کمتر فایل مرغوب وجود دارد؛ در صورتی که فایل مناسب با قیمت کمتر از میانگین منطقه به آنها سپرده شود آن را برای مشتریان خاص خود نگاه می‌دارند. این دلالان با خریداران واقعی که نقدینگی لازم را ندارند، توافق می‌کنند؛ در صورتی که بتوانند ملکی با قیمت مناسب برای آنها پیدا کنند، تخفیف چند ده میلیونی برای آنها بگیرند تا در درصدی از سود شریک باشند.

به طور مثال اگر آپارتمانی مرغوب با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده و حدود یک میلیون سهم دلال مربوطه برای این معامله است. این دلالان این فایل را برای مشتریان خاص خود به قیمت ۱۸۵ تا ۱۹۰ خریداری کرده و به جای حق قانونی خود حق دلالی بیشتر دریافت می‌کنند.

این اتفاق گاهی برای فروش فایل‌های نامرغوب نیز رخ می‌دهد، یعنی مشاوران برای فروش بالاتر آپارتمان‌هایی که به دلیل نقشه بد یا نبود پارکینگ و نداشتن آسانسور باید ماه‌ها در انتظار خریدار باشند با گرفتن پورسانت بیشتر فروش فایل آنها را در اولویت قرار می‌دهند.

بخش نظردهی بسته شده است..