تولد ۱۴۴ هزار نوزاد در شهریور ماه

no-thumbs

اطلاعات: 144هزار و 493 نفردر شهریورماه متولد شده‌اند که از این میان 74هزار و 285 نفر پسر و 70هزار و 208 نفر دختر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز براساس اطلاعات منتشره از دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال، از این تعداد ۳۲ هزار و ۷۰۹ نفر در مناطق روستایی و ۱۱۱ هزار و ۷۸۴ نفر در مناطق شهری متولد شده‌اند.

 
سازمان ثبت احوال کشور، استان تهران را با ۱۸هزار و ۷۶۵ مورد تولد در رتبه نخست و خراسان رضوی، خوزستان و سیستان و بلوچستان را به ترتیب با۱۳ هزار و ۷۵۹ ، 
 
۱۰ هزار و ۸۱۹ و۹هزار و ۱۲۹ تولد در رتبه‌های بعدی بیشترین تولد ثبت شده اعلام کرد. همچنین در شهریورماه امسال ۳۱ هزار و ۳۲۴ مورد فوت ثبت شده که ۱۷ هزار و ۴۸۸ نفرمرد و ۱۳ هزار و ۷۷۷نفر زن بوده‌اند و ۵۹مورد از فوت‌های ثبت شده هم با جنسیت ناشناخته بوده است . طبق این گزارش ،استان‌های تهران، خراسان رضوی و فارس به ترتیب با ۴۱۸۳ ، ۲۵۶۴ و ۱۸۴۰ موردفوت در رتبه‌های بالاتر قرار داشته‌اند. ضمن این‌که ۲۳هزار و ۲۱۱ موردفوتی در مناطق شهری و ۸هزار و ۱۱۳ موردفوتی در مناطق روستایی رخ داده است.
 
دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور تعداد ازدواج‌های صورت گرفته در کشور را در ماه گذشته ۷۰ هزار و ۴۴۷واقعه اعلام کرد و افزود: بیشترین ازدواج‌های ثبت شده در استان‌های تهران، خراسان رضوی و فارس به ترتیب با ۷هزار و ۸۶۷، ۶هزار و ۳۲۳ و ۴هزار و ۲۳۷ مورد بوده است.‌همچنین در شهریورماه امسال ۱۴هزار و۹۷ مورد طلاق در کشور رخ داده که استان‌های تهران، خراسان رضوی و فارس به ترتیب با ۲هزار و ۳۶۹ ، یک هزار و ۴۲۹ و یک هزار و ۵۹ مورد در صدر جدول قرار داشته‌اند.
 
درخواست از افراد فاقد 
 
کارت ملی
 
سازمان ثبت احوال کشور همچنین با صدور اطلاعیه ای از افراد فاقد کارت ملی در کشور خواست تا برای دریافت کارت ملی در اولین فرصت ثبت نام کنند.
 
در این اطلاعیه آمده است: از تمام متولدین ما قبل هفتم اسفند سال ۱۳۷۶ که به هر دلیل تاکنون موفق به دریافت هیچ یک از کارت های شناسایی ملی یا هوشمند ملی از سازمان ثبت احوال کشور نشده اند، تقاضا می شود ضمن مراجعه به آدرس اینترنتی www.ncr.ir برای ثبت نام اقدام کنند .

بخش نظردهی بسته شده است..