با حضور در منزل مرحوم حاج محمدرضا کارگر:

مسئولان استان یزد با خانواده جان‌باخته یزدی در فاجعه منا ابراز همدردی کردند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار یزد، مدیرکل روابط عمومی استانداری و جمعی از مسئولین استان با حضور در منزل جان‌باخته یزدی در فاجعه منا، با خانواده و فرزندان وی دیدار و ابراز همدردی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار یزد، مدیرکل روابط عمومی استانداری و جمعی از مسئولین استان شامگاه دوشنبه ۶مهرماه ضمن حضور در منزل "مرحوم حاج محمدرضا کارگر حاجی‌آبادی"جان‌باخته یزدی در فاجعه منا، با خانواده و فرزندان وی دیدار و ابراز همدردی کردند.
"محمدعلی طالبی" در این دیدار ضمن تسلیت به خانواده و فرزندان مرحوم کارگر بابیان اینکه استاندار محترم در سفر کاری و از پیش تعیین شده ای، در خارج از کشور به سر می برند، گفت: توفیق دارم سلام و تسلیت ایشان راخدمت شما بزرگواران اعلام کنم.
 وی فاجعه منا و جان باختن هزاران مسلمان در مکه مکرمه، را اندوهی عظیم برای کشورهای اسلامی دانست و تصریح کرد: وظیفه داشتیم به‌صورت حضوری با شما داغ دیدگان ابراز همدردی کنیم و اعلام کنیم که مسئولین استان و شهرستان آماده برگزاری مراسم بزرگداشت باشکوه برای مرحوم حاج محمدرضا کارگر هستند.
وی بابیان اینکه بی‌تدبیری و بی‌مسئولیتی حکام سعودی باعث این اتفاق فاجعه‌بار شده است، تأکید کرد: مسئولان کشور و استان در کنار داغ‌دیدگان این حادثه هستند و تمام سعی خود را در باشکوه برگزار شدن مراسم بزرگداشت این عزیزان انجام می‌دهند.
طالبی در بخش دیگر از سخنان خود با اعلام اینکه کمیته‌ای بر اساس ابلاغیه‌های کشوری در این رابطه تشکیل‌شده است، افزود: بحث هماهنگی برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان و پیگیری امور مفقودین کاروان‌های استان در این کمیته در حال پیگیری و بررسی است.
وی در پایان با توجه به صدور مجوز از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر دفن جان‌باختگان این فاجعه در گلزار شهدا، تأکید کرد: هماهنگی تشییع و تدفین مرحوم کارگر در گلزار شهدای یزد با بنیاد شهید استان انجام‌شده است.
در ادامه فرماندار یزد نیز در سخنانی، جان‌باختگان فاجعه منا را مهاجر الی الله دانست و افزود: در تشریح غم و سختی این فاجعه هرچه گفته شود کم است.
"محمود شاکری شمسی" تصریح کرد: اینکه فردی در سرزمین وحی و در هنگام انجام اعمال حج، جان خود را از دست بدهد، توفیقی محسوب می‌شود که شامل هر فردی نخواهد شد و انشا الله خداوند به ایشان اجر و پاداش عطا کند.
وی با اشاره به نامعلوم بودن وضعیت دو تن از مفقودین یزدی حادثه منا گفت: امیدواریم از وضعیت این عزیزان خبرهای خوبی به خانواده‌هایشان برسد.
گفتنی است مرحوم حاج محمدرضا کارگر حاجی‌آبادی یکی از مفقودین یزدی فاجعه منا در عید قربان بود که پس از گذشت چند روز از این حادثه، پیکر وی شناسایی و درگذشت وی به خانواده‌اش اعلام شد.

بخش نظردهی بسته شده است..