وجود مخدر کروکودیل در کشور

no-thumbs

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با رد وجود مخدر کروکودیل در کشور گفت: تاکنون هیچ موردی مبنی بر وجود این ماده مخدر در کشور و مصرف آن از سوی شهروندان گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز  علی مؤیدی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان جواهری منطقه سه در جمع خبرنگاران در واکنشی نسبت به عکس هایی که در شبکه های مجازی مبنی بر مصرف مخدر خطرناک کروکودیل و افزایش شیوع آن در بین جوانان نشان داده شده بود گفت: وجود مخدر گوشتخوار کروکودیل را در کشور قویا تکذیب می کنم.

وی گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر آزمایشگاه مجهزی دارد که در آن تمامی مواد مخدر اعم از صنعتی و سنتی در بازه های زمانی متفاوت مورد ارزیابی قرار می گیرند و چنانچه از ورود ماده مخدر جدید به داخل کشور مطلع شویم نتایج آن و همچنین تاثیری که ماده جدید بر روی بدن مصرف کنندگان ایجاد می کند در این آزمایشگاه مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد و نتیجه آن به ستاد مبارزه با مواد مخدر منتقل می شود و در صورت لزوم نسبت به آگاه سازی شهروندان اقدامات جدی صورت خواهد پذیرفت.

مؤیدی با اعلام اینکه تاکنون هیچ موردی مبنی بر استفاده و یا شیوع مصرف ماده مخدر کروکودیل که در زمره مواد مخدر گوشتخوار قرار می گیرد و مصرف آن باعث تحلیل رفتن حجم ماهیچه ای بدن و ایجاد زخم های وحشتناک می شود گفت: عکس هایی که در شبکه های مجازی منتشر می شود نشان از مصرف کراک از سوی معتادان کارتن خواب است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه با ابراز خرسندی از اینکه با توجه به اطلاع رسانی به موقع و همکاری بجای رسانه ها درباره سوءمصرف کراک مدت ها است که این ماده مخدر از بین رفته است و هیچکدام از معتادان تمایلی به استفاده از آن را ندارد افزود: در صورتی که ماده مخدر نوظهوری در کشور رواج پیدا کند ستاد مبارزه با مواد مخدر و پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره ماده مخدر جدید حتما اطلاع رسانی های کافی را انجام خواهند داد.

وی درباره سرانجام جلسات مشترک با وزیر کشور درباره جمع آوری معتادان متجاهر نیز گفت: پلیس درخصوص جمع آوری معتادان اقدامات لازم را انجام داده و آمادگی صد درصدی برای جمع آوری معتادان دارد.

مؤیدی افزود: ما آمادگی کامل داریم که معتادان و خرده فروشان مواد مخدر را در سراسر کشور جمع آوری کنیم و دستور العمل های لازم نیز در این باره ابلاغ شده است و فقط منتظر تامین زیرساخت ها و امکانات لازم برای این کار هستیم و همانطور که فرمانده ناجا نیز بارها تاکید داشته پلیس توانایی آن را دارد که ظرف مدت زمانی کمتر از ۱۰ روز همه معتادان و کارتن خواب ها را از سطح کشور جمع آوری کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره اینکه چه میزان اعتبار برای جمع آوری معتادان نیاز است گفت: طبق اعلام جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای جمع آوری معتادان نیاز است اما بنده اعلام می کنم اعتبار کمتری از این میزان نیز اگر تخصیص داده شود به پشتوانه آن می توان معتادان و خرده فروشان مواد مخدر را به صورت کامل جمع آوری کرد به شرط آنکه همه دستگاه های مسئول و ذی ربط در امر مبارزه با مواد مخدر پای کار باشند و به وظایف خود در زمینه پیشگیری و ساماندهی بحث اعتیاد در کشور عمل کنند.

منبع: مهر

بخش نظردهی بسته شده است..