آغاز پخش طولانی ترین سریال تاریخ تلویزیون

no-thumbs

مشرق: نخستین قسمت از مجموعه تلویزیونی «کیـــمیا» که بــه روایتی طولانی‌ترین سریال تاریخ تلویزیون ایران است، ساعت ۲۱:۳۰ امروز شنبه روی آنتن شبکه۲ می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز نقش اصلی این مجموعه ۱۰۰تا ۱۱۰قسمتی را مهراوه شریفی‌نیا بازی می‌کند و داستانی که مسعود بهبهانی‌نیا آن را نوشته، ۳مقطع از زندگی این زن را در سال‌های قبل از انقلاب، دوران جنگ و زمان حال به تصویر می‌کشد. کیمیا حدود ۳۰۰بازیگر اصلی و فرعی دارد که از آن جمله می‌توان به حسن پورشیرازی،

آزیتا حاجیان، رضا کیانیان، نیکی کریمی، عاطفه رضوی، محمدرضا شریفی‌نیا، گلاره عباسی، حسن جوهرچی، مهدی پاکدل، مهدی سلطانی، بیوک میرزایی، پوریا پورسرخ، آرش مجیدی، سیدمهرداد ضیایی، رضا توکلی، علی شادمان، عطا عمرانی، امیر کاظمی، کاظم هژیرآزاد، حسین توشه، کورش زارعی، شهین تسلیمی، آشا محرابی، سودابه بیضایی، وحید رهبانی، مالک حدپور سراج و البته حامد بهداد در نقش شهید محمد جهان‌آرا اشاره کرد.

نکته جالب همبازی شدن مهراوه شریفی‌نیا در این سریال با پدر و مادر خود است. کیمیا به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی تولید شده که سریال دوست‌داشتنی «وضعیت سفید» را در کارنامه دارد و انتظار می‌رود محصول تازه او هم به یکی از سریال‌های ماندگار تلویزیون تبدیل شود. کیمیا شنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۱:۳۰به نمایش درمی‌آید و هر قسمت آن در ۳نوبت یک‌بامداد، ۱۱و ۱۶تکرار می‌شود. بخش‌هایی از این پروژه در خارج از ایران مقابل دوربین رفته و آماده‌سازی برای پخش همچنان ادامه دارد.

بخش نظردهی بسته شده است..